Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Pilietybės reikalų komisija pateiks prezidentei siūlymą dėl I.Tobias. Prezidentė išimties tvarka jai suteikė Lietuvos pilietybę

02/12/2013

Taip pat skaitykite

Kaliningrade auga viešas nepasitenkinimas dėl embargo lietuviškiems pieno produktams Didžiosios Britanijos princas Harry vėl lankysis JAV Didžiosios Britanijos parduotuvėse bus priimami eurai Rusijos parlamentas rengiasi priimti "gėjų propagandos" draudimą

Vilnius, gruodžio 2 d. (BNS). Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) pilietei Izabellai Tobias išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę, pirmadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos pilietybė leidžia amerikietei I.Tobias su čiuožimo partneriu lietuviu Deividu Stagniūnu atstovauti Lietuvai Sočio olimpinėse žaidynėse Rusijoje.

"Prezidentė atsižvelgė į tai, kad ledo šokėjų pora I.Tobias ir Deividas Stagniūnas jau yra iškovoję teisę dalyvauti 2014 metų žiemos olimpinėse žaidynėse, kuriose atstovaus Lietuvos valstybei. Ši sportininkų pora patenka į pajėgiausių Europos žemyno ledo čiuožėjų dešimtuką ir pasaulio penkioliktuką, yra vieninteliai Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai, turintys teisę atstovauti Lietuvai kitų metų vasarį vyksiančiose olimpinėse žaidynėse", - sakoma pranešime.

Anot jo, iškovota teisė dalyvauti olimpiadoje yra aukšto sportinio meistriškumo įrodymas, o dalyvavimas olimpinėse žaidynėse viena iš sportininkų karjeros viršūnių. Taip pat pabrėžiama, kad būdami vieni pajėgiausių ir geriausių tiek Europos, tiek pasaulio ledo čiuožėjų porų D.Stagniūnas ir I.Tobias visose tarptautinėse varžybose atstovauja Lietuvai.

"Prezidentė atsižvelgė ir į tai, kad sportininkė I.Tobias trejus su puse metų treniruojasi poroje su Lietuvos piliečiu D.Stagniūnu, taip pat mokosi lietuvių kalbos, yra išlaikiusi lietuvių kalbos egzaminą, dalyvauja JAV lietuvių bendruomenės gyvenime", - teigia Prezidentūra.

Šių metų sausį prezidentė nesuteikė I.Tobias pilietybės, motyvuodama, kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybei suteikti išimties tvarka.

2009 metais D.Grybauskaitė taip pat nusprendė nesuteikti Lietuvos pilietybės išimties tvarka tuometinei D.Stagniūno partnerei Katherine Leigh Copely (Katerinai Ly Kopeli). Pilietybė nesuteikta atsižvelgus į Pilietybės komisijos rekomendacijas, kad pilietybės suteikimas prieštarautų Konstitucijai ir įstatymams.

Prezidentė D.Grybauskaitė Lietuvos Respublikos pilietybę išimties tvarka suteikia pirmą kartą.

Nuo 2003 metų Lietuvos Respublikos pilietybė išimties tvarka buvo suteikta dviem žmonėms - menininkui Jonui Mekui ir kunigui Stasiui Žiliui.

Seime registruotas siūlymas lengviau suteikti pilietybę išimties tvarka. Pagal siūlymą, pilietybė išimties tvarka galėtų būti suteikiama už Lietuvos vardo garsinimą. Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei būtų laikoma užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės politinė, visuomeninė, mokslinė, meninė, sportinė ar kita veikla, kuria garsinamas Lietuvos vardas ir taip didinamas Lietuvos autoritetas tarptautinėje bendruomenėje. Kitais ypatingais nuopelnais, kaip ir šiuo metu, Lietuvos valstybei būtų laikoma Lietuvos valstybingumo stiprinimas arba reikšmingas indėlis į Lietuvos visuomenės ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Šiuo metu pilietybę išimties tvarka gali suteikti prezidentas asmenims, turintiems ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei, ir kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

BNS informacija 

Nuotrauka:web.icenetwork.com