Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Pirmosios Lenkijoje veido transplantacijos pacientas išrašytas iš ligoninės

30/07/2013

Taip pat skaitykite

Graikijoje vaikai žaisdami rado 43 tūkst. eurų, kuriuos buvo paslėpusi pagyvenusi moteris Vašingtono katedrą galimai dažais aplaisčiusiai moteriai pateikti kaltinimai dėl vandalizmo Popiežius po mišių paplūdimyje, kuriose dalyvavo 3 mln. maldininkų, išvyko iš Brazilijos Švedijos karalius valdymo 40-mečio proga visus pakvietė šokti

Varšuva, liepos 30 d. (AP-BNS). Vyras, tapęs pirmuoju Lenkijoje žmogumi, kuriam buvo atlikta veido persodinimo operacija, per spaudos konferenciją padėkojo savo gydytojams, o vėliau buvo išleistas namo, praėjus vos 11 savaičių po didelio masto chirurginių operacijų.

33 metų vyrui veido kaulai ir minkštieji audiniai buvo persodinti gegužės 15 dieną - praėjus trims savaitėms po to, kai jis neteko nosies, viršutinio žandikaulio ir skruostų per nelaimingą atsitikimą darbe. Pasak gydytojų, tokia operacija buvo atlikta iki šiol greičiausiai pasaulyje.

Gydytojai, atlikę transplantacijos operaciją vienoje onkologinėje klinikoje Lenkijos pietiniame Glivicių mieste, antradienį sakė, kad reabilitacijos procesas vyksta stebėtinai greitai - visų pirma dėl paciento, vardu Grzegorzas (Gžegožas), "drąsos ir ryžto".

Vyrui buvo išsaugotas regėjimas; jis gali valgyti, jausti skonį ir kalbėti, nors jo kalbą suprasti sunku, nes veido raumenų judrumas dar neatsikūręs. Jam taip pat dar reikės operuoti vienos akies voką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS