Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Popiežius griežtai kritikuoja vaikų išnaudojimą namų ruošoje

12/06/2013

Taip pat skaitykite

Neramumai Ukrainoje: nemažai sužeistųjų, užimti pastatai, statomos barikados Pakistano teismas skyrė Musharrafui dviejų dienų namų areštą Nobelio medicinos premiją laimėjo amerikiečiai Rothmanas bei Schekmanas ir Vokietijoje gimęs Suedhofas Popiežius ragina Bažnyčią atsigręžti į skurstančiuosius

Vatikanas, birželio 12 d. (AFP-BNS). Popiežius Pranciškus trečiadienį griežtai kritikavo "apgailėtiną" vaikų išnaudojimą namų ruošoje ir sakė, kad vaikų darbo atvejų, daugiausia susijusių su mergaitėmis, daugėja neturtingose valstybėse.

"Yra milijonai nepilnamečių, daugiausia - jaunų mergaičių, kurios yra šio užslėpto išnaudojimo, dažnai apimančio lytinį išnaudojimą, blogą elgesį ir diskriminaciją, ... aukos", - sakė jis Pasaulinės dienos prieš vaikų darbą proga.

Pranciškus paragino tarptautinę bendriją "imtis dar veiksmingesnių priemonių kovai su šiuo maru", kuris yra "apgailėtinas, nuolat besiplečiantis reiškinys".

Kaip rodo skaičiai, kuriuos paskelbė Tarptautinė darbo organizacija (ILO), visame pasaulyje maždaug 10,5 mln. vaikų pas žmones dirba namų darbininkais.

6,5 mln. šių vaikų yra nuo penkerių iki 14 metų amžiaus, o daugiau kaip 71 proc. jų yra mergaitės.

"Tai - vergija!" - sakė popiežius 60-čiai tūkst. maldininkų, susirinkusių Šv.Petro aikštėje į jo savaitinę bendrąją audienciją.

"Visi vaikai turėtų turėti galimybę žaisti, mokytis, melstis ir augti savo pačių šeimose, darnioje meilės ir ramybės aplinkoje. Tai yra jų teisė ir mūsų pareiga", - sakė jis.

"Vargas tiems, kurie slopina tą džiaugsmingą vilties impulsą", - pridūrė Pranciškus.

ILO pranešime sakoma, kad namų ruošos darbus dirbantys vaikai "nėra apsaugoti nuo fizinio, psichologinio ir seksualinio smurto, išnaudojamų darbo sąlygų", be to, "dažnai būna atskirti nuo savo šeimos (ir) paslėpti nuo visuomenės akių".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS