Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Popiežius Pranciškus vadovauja Didžiojo penktadienio apeigoms

29/03/2013

Taip pat skaitykite

San Fransiske įvykusios lėktuvo avarijos auka galėjo būti suvažinėta Jurginės arba St. George's Day - beprasmė šventė ar potenciali oficiali išeiginė? Henrikas Daktaras kalės iki gyvos galvos Įtariami Bostono sprogdintojai planavo surengti ataką Niujorke, teigia JAV policija

Pranciškus pirmą kartą kaip popiežius vadovavo Didžiojo penktadienio apeigoms, kurių kulminacija bus deglais apšviesta eisena prie Romos Koliziejaus ir maldos Artimuosiuose Rytuose, „draskomuose neteisingumo ir konfliktų“.

Naujasis popiežius dalyvavo Viešpaties Kančios minėjime – kai prisimenamos paskutinės Jėzaus gyvenimo valandos – Šv.Petro bazilikoje; vėliau apie 20 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku prasidės Koliziejaus apeigos.

2000 metų senumo amfiteatras tampa apeigų fono dekoracija, nes tikima, kad kaip tik čia Romos imperijos laikais buvo žudomi krikščionys.

Procesijoje didžiulį medinį kryžių pasikeisdami neš italų šeimos, kinų kunigai, Libano ir Nigerijos vienuolės, jaunimo grupė iš Brazilijos.

Naujasis pontifikas Didįjį ketvirtadienį taip pat surengė precedento neturinčią ceremoniją, kai viename Romos kalėjime nuplovė ir pabučiavo kojas 12 kalinių, tarp kurių buvo ir du musulmonai.

„Bet kas, aukščiausiai iškilęs, privalo tarnauti kitiems“, – sakė 76 metų Pranciškus per mišias jaunimo kalėjime „Casal del Marmo“, praėjus dviem savaitėms po to, kai buvo išrinktas pirmuoju iš Lotynų Amerikos kilusiu popiežiumi.

„Darau tai iš visos savo širdies, nes tai mano – kunigo, vyskupo – pareiga. Privalau jums tarnauti“, – pridūrė jis.

Didysis penktadienis yra antroji iš keturių intensyviausių krikščioniškojo kalendoriaus dienų, kurių kulminacija yra Velykų Sekmadienis.

Pasak Vatikano atstovo Federico Lombardi, Pranciškus šiek tiek patrumpino ilgas Velykų apeigas, siekdamas visur „paprastumo“.

Šeštadienį pontifikas dalyvaus vakarinėse Velyknakčio mišiose Šv.Petro bazilikoje. Vatikanas paskelbė, kad Pranciškus tradiciškai per pamaldas pakrikštys keturis suaugusius atsivertėlius: albaną, italą, rusą ir iš Vietnamo kilusį amerikietį.

Sekmadienį popiežius, kuris yra pirmasis po beveik 1 300 metų Katalikų Bažnyčios vadovas, kilęs ne iš Europos, priešais dešimtis tūkstančių maldininkų Šv.Petro aikštėje aukos Velykų mišias, o vėliau paskelbs palaiminimą „Miestui ir pasauliui“ .

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


BNS