Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Prancūzijos Bastilijos paėmimo dienos paradą pradėjo Malio kariai

15/07/2013

Taip pat skaitykite

Jemene per JAV bepiločio lėktuvo smūgį žuvo septyni įtariami "al Qaeda" kovotojai JAV karys atsiprašė dėl kruvinų šaudynių Afganistano kaime Bogotos bare per policijos reidą kilus panikai žuvo šeši žmonės Rusijoje sudužus sraigtasparniui žuvo 19 žmonių

Paryžius, liepos 14 d. (AP-BNS). Kariai iš Malio ir 12 kitų Afrikos valstybių drauge su prancūzų kariais sekmadienį žygiavo per neįprastą Bastilijos paėmimo dienos paradą Paryžiuje - taip pagerbiant jų pastangas kovoti su terorizmu.

Neskaitant parado Eliziejaus laukuose, kurio metu skrido ir naikintuvai, realybė Malyje rodo, kad prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) pirmoji karinė intervencija nulėmė įvairius rezultatus.

Misija, kurią jis pradėjo sausio mėnesį, padėjo Malio vyriausybei atgauti didelę teritorijos dalį iš su "al Qaeda" susijusių ekstremistų, kurie buvo užėmę visą šalies šiaurę ir grasino sostinei.

Šalis rengiasi liepos 28 dieną įvyksiantiems rinkimams, bet įtampa dėl tuaregų sukilėlių šiaurėje tebetvyro, kaip ir politinis nestabilumas.

Tačiau sekmadienį didžiausias dėmesys skiriamas pozityviems dalykams.

"Jų dalyvavimu pagerbiami tie, kurie aktyviai padėjo išvyti terorizmą iš Malio teritorijos", - sakė F.Hollandeas apie Afrikos karių žygiavimą Paryžiuje.

Gynybos ministras Jeanas-Yvesas Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas) sakė, jog tai yra "ženklas solidarumo, kuris konkrečiai pasireiškė Malyje, ir bendro likimo, net už žemynų ribų, kuriuo turime visas priežastis didžiuotis".

Parade žygiavo maždaug 50 Malio karių, po jų rikiuotėje ėjo kariai iš Benino, Burkina Faso, Dramblio Kaulo Kranto, Ganos, Gvinėjos, Liberijos, Nigerio, Nigerijos, Senegalo, Siera Leonės, Čado ir Togo.

Žygiavo taip pat kariai iš Jungtinių Tautų (JT) stabilizavimo misijos Malyje, kuri liepos 1-ąją perėmė prancūzų vadovaujamą karinę operaciją, ir kai kurie toje operacijoje "Serval" dalyvavę prancūzų kariai.

Per kampanijos piką joje dalyvavo daugiau kaip 4 tūkst. karių, bet dabar jų skaičius palaipsniui mažinamas. Pasibaigus šiems metams, Prancūzija Malyje laikys apie tūkstantį savo karių.

Bastilijos paėmimo diena minimi 1789 metų liepos 14-osios įvykiai, kai įpykusios paryžiečių minios šturmavo Bastilijos kalėjimą. Tai padėjo įžiebti Prancūzijos revoliuciją.

Iš viso sekmadienį pro prezidento pakylą pražygiavo 4,8 tūkst. karių. Pakyloje greta F.Hollandeo stovėjo JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas).

Kaip buvo pranešta, parade dalyvaus 241 žirgas, 265 transporto priemonės, 58 lėktuvai ir 35 sraigtasparniai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS