Muzikantai

PradžiaDomino

Prancūzijos Senatas patvirtino svarbų gėjų santuokų įstatymo straipsnį

10/04/2013

Taip pat skaitykite

Aktoriui D.Kazlauskui per spektaklį iškviesta greitoji pagalba Haroldo Perrineau žmona pagimdė trečią vaiką 15 faktų apie bučinius Horoskopas Jūsų keturkojui draugui

Paryžius, balandžio 10 d. (AFP-BNS). Prancūzijos Senatas trečiadienį patvirtino svarbų pirmąjį gėjų santuokų įstatymo projekto straipsnį, kuriuo užtikrinama gėjų teisė tuoktis, taip sudarydamas sąlygas priimti šį įstatymą, išprovokavusį konservatorių ir religinių grupių protestus.

Aukštieji parlamento rūmai praėjusią naktį straipsnį patvirtino 179 balsais - už jį balsavo visi valdančiųjų socialistų senatoriai ir penki dešiniųjų opozicinės UMP nariai, tokiu būdu paprieštaravę partijos pozicijai. Prieš straipsnį balsavo 157 deputatai.

Senatas dar turi patvirtinti visą įstatymo projektą ir dar vieną prieštaringai vertinamą straipsnį, kuriuo tos pačios lyties asmenų poroms būtų suteikta teisė įsivaikinti. Galutinis balsavimas turėtų įvykti ketvirtadienį arba penktadienį.

Senato socialistų frakcijos lyderis Francois Rebsamenas (Fransua Rebsamanas) sakė, kad trečiadienio balsavimas "žymi pergalę kovoje su homofobija ir už toleranciją bei demokratiją".

Balsavimas įvyko po 10 valandų trukusių debatų, per kuriuos UMP senatoriai reiškė kategorišką nepritarimą įstatymo projektui.

"Santuoka yra tarp vyro ir moters, siekiant duoti gyvybę. Du vyrai ar dvi moterys niekada negalės turėti vaikų!" - per debatus sakė UMP senatorius Charles'is Revet (Šarlis Revė).

Įstatymo projektas Prancūzijoje - oficialiai pasaulietinėje, bet katalikų dominuojamoje valstybėje - sulaukė griežtos kritikos ir mobilizavo šimtus tūkstančių žmonių, kurie visoje šalyje dalyvavo mitinguose už ir prieš gėjų santuokas.

Oponentai trečiadienį sakė, kad gegužės 26 dieną Paryžiuje organizuos dar vieną masinį protestą, jeigu šiam įstatymui bus pritarta. Jie žada reikalauti įstatymą atšaukti ir surengti referendumą dėl gėjų santuokų.

Prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) tos pačios lyties asmenų santuokas ir teisę įsivaikinti rėmė per savo rinkimų kampaniją praėjusiais metais; jo parama minimam įstatymo projektui nesusvyravo net kilus protestams.

 

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS