Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Princo Čarlzo sraigtasparnis turėjo leistis avariniu būdu dėl gedimo

10/01/2014

Taip pat skaitykite

Rusija galutinai uždarė Baikalo ežerą teršusį popieriaus fabriką Nepaisant nuogąstavimų dėl Fukušimos 2020-ųjų olimpiadą rengs Tokijas Rusija sujaukė Lietuvos logistikos sistemą Anglijoje mokykla uždaryta dėl nuodingų vorų antplūdžio

Britanijos princą Čarlzą (Prince Charles) ir jo sutuoktinę Kamilą (Camilla) skraidinęs sraigtasparnis turėjo leistis avariniu būdu, nes pradėjo svirti į vieną šoną.
Pilotas, valdęs sraigtasparnį „Sikorsky S-76C“, kuriuo praėjusių metų gegužės 23 dieną 65-erių sosto įpėdinis ir dar penki keleiviai skrido į Velsą, buvo priverstas nutupdyti orlaivį į vakarus nuo Londono esančiame Denhamo aerodrome, sakoma Britanijos aviacijos avarijų tyrimo padalinio (AAIP) ataskaitoje.

Sraigtasparnis buvo saugiai nutupdytas ir karališkoji pora likusią kelionės į Velse vykstantį literatūros festivalį įveikė automobiliu, pavėlavusi tris valandas.

AAIP ataskaitoje taip pat nurodoma, kad 53-jų metų kapitonas dispečeriams buvo davęs žemesnio lygio pavojaus signalą „Pan“, kuris reiškia mažesnį pavojų už „Mayday“ signalą. Nors šaltinis karališkuose rūmuose teigė, kad avarinis nusileidimas buvo „gana pavojingas incidentas“.

Sraigtasparnis buvo nutupdytas kaip lėktuvas – taip paprastai daroma dėl sraigtasparnyje atsiradusių gedimų. Sraigtasparniui riedant taku problema neišnyko, nurodoma ataskaitoje.

Pasak AAIB, vėliau buvo nustatyta, kad ją sukėlė metalinės rutulio formos detalės skilimas vairą kontroliuojančioje sistemoje, dėl kurio nukrito hidraulinis slėgis.

Tačiau literatų šventėje Čarlsas (Prince Charles) ir Kamila (Camilla) atrodė atsipalaidavę ir šypsojosi, be jokių užuominų apie neseniai patirtą nuotykį.

AAIB ataskaita paskelbta po žmonių gyvybes nusinešusių dviejų sraigtasparnių avarijų Britanijoje per kelias pastarąsias savaites.

Rytų Anglijoje antradienį per pratybas nukritus žemai virš pelkynų skirdusiam sraigtasparniui, žuvo keturi JAV lakūnai.

Parengta pagal Lietuvos spaudą

EuroPlius.com

Nuotrauka: wikipedia.org