Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Princo žmonai Kate jau prasidėjo gimdymas

22/07/2013

Taip pat skaitykite

Į Turkiją mergaitė atvyko su žaisliniu pasu Bangladeše fabriko griūties aukų skaičius viršijo 1 000 Saudo Arabijoje žmonai sudavusiam vyrui skirta 30-ties rimbo kirčių bausmė Sidabro medalius Europos čempionate iškovojusiems Lietuvos krepšininkams - 250 tūkst. litų

Šį rytą D.Britanijos laikraščiai mirga antraštėmis, kad ilgai lauktas karališkosios šeimos kūdykis jau pakeliui. 

Londonas, liepos 22 d. (AP-AFP-BNS). Britų karališkųjų rūmų pareigūnai pranešė, kad princo Williamo (Viljamo) žmona Kate (Keit) buvo paguldyta į ligoninę prasidėjus gimdymui.

Kate automobiliu nuvyko į Švč.Marijos ligoninę Londono centre. Tikimasi, kad ji pagimdys privačiame šios ligoninės sparne "Lindo", kur velionė princesė Diana gimdė Williamą ir jo jaunesnį brolį princą Harry (Harį).

"Pasirodė pranešimas, kad jos gimdymas yra ankstyvos stadijos, po paguldymo į sparną "Lindo" šį rytą maždaug 6 val. (8 val. Lietuvos laiku)", - sakė atstovė.

"Kunigaikštienė iš Kensingtono rūmų į sparną "Lindo" Švč. Marijos ligoninėje automobiliu atvažiavo su Kembridžo kunigaikščiu", - pridūrė ji.

Aplink ligoninę budėjo daug policininkų, o privataus "Lindo" skyriaus įėjimą saugojo du pareigūnai.

Kembridžo kunigaikštienės kūdikis bus trečias žmogus eilėje į britų sostą - po princo Charleso (Čarlzo) ir Williamo - ir galiausiai turės tapti karaliumi ar karaliene.

Jis trečias karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) proanūkis ir pirmasis princo Charleso vaikaitis.

Medikų komandai vadovauja Kate ginekologas dr.Marcus Setchellas (Markas Sečelas), o jam asistuoja jo įpėdinis Alanas Farthingas (Alanas Fartingas).

Tai bus 2011 metais po ilgos draugystės susituokusių Williamo ir Kate pirmagimis.

Tačiau daugiau beveik nieko nežinoma apie nekantriai laukiamą karališkąjį kūdikį - nei kaip jis gims, nei kokia bus jo lytis ar vardas. Neaišku, ar Kate gimdys natūraliai, kaip ji pati sakė norinti, ar jai bus atliktas planinis cezario pjūvis.

Rūmai nurodė, kad kitas pranešimas bus paskelbtas jau gimus kūdikiui.

Buvęs karalienės atstovas spaudai Dickie Arbiteris (Dikis Arbiteris) sakė, kad karališkosios šeimos nariai veikiausiai iš karto nepuls lankyti savo naujausiojo nario.

"Šeima lauks naujienų apie kūdikį - kaip ir bet kuri kita šeima, - pažymėjo jis. - Karalienės bus informuota pirmoji, nes Williamas jai paskambins, kai tik kažkas įvyks."

Karališkosios šeimos stebėtojams lieka laukti rūmų pranešimo apie kūdikio gimimą. Tai ketinama padaryti ir tradiciniu būdu, ir per socialinius tinklus.

Rūmų pareigūnai yra sakę, kad pirmoji užuomina bus karališkosios šeimos padėjėjo pasirodymas iš ligoninės su pasirašytu biuleteniu, ant kurio bus užrašytas Bakingamo rūmų adresas. Biuletenis bus perduotas pareigūnui, kuris bus nuvežtas į Bakingamo rūmus, o ten pranešimas bus iškabintas stende priešais rūmų pastatą ir su juo galės susipažinti visi.

Tuo pat metu, kai stende bus kabinamas biuletenis, oficialus pranešimas bus paskelbtas "Twitter", oficialiai bus informuota žiniasklaida. Dokumente bus nurodyta vaiko lytis, svoris ir gimimo laikas.

Naujagimio vardas gali būti paskelbtas tik po kurio laiko. Kai gimė Williamas, jo vardas buvo paskelbtas tik po savaitės. Charleso vardas paslaptis buvo visą mėnesį.

Pastaruoju metu Britanijoje buvo karštligiškai lažinamasi dėl būsimojo kūdikio vardo, o kelių lažybų bendrovių sąrašuose aukščiausioje pozicijoje laikėsi Aleksandros vardas.

Prognozuojama, kad gimus mergaitei, ji gali būti pavadinta Charlotte (Šarlot), Diana, Elizabeth arba Victoria (Viktorija). Tuo tarpu saugiausiais vyriškais vardais laikomi George'as (Džordžas) ir Jamesas (Džeimsas).

Tačiau ypatingą susidomėjimą kelia vaiko lytis, nes dėl Kate nėštumo perspektyvos buvo pakeisti sosto paveldėjimo įstatymai, kad, kalbant apie karūną, dukros neaplenktų jaunesnis sūnus. Berniukas ar mergaitė - šis kūdikis bus trečias žmogus eilėje į sostą ir potencialus būsimas monarchas.

Naujo sosto įpėdinio gimimo nekantriai laukiama nuo pat Williamo ir Kate prašmatnių vestuvių 2011 metų balandžio 29 dieną Vestminsterio abatijoje.

Kai buvo paskelbta apie Kate nėštumą, buvo džiūgaujama ir Didžiojoje Britanijoje, ir visame pasaulyje.

Nepaisydama sunkios nėštumo pradžios, kai gulėjo ligoninėje dėl itin stipraus nėščiosios pykinimo, 31 metų Kate rodėsi viešumoje ir tokius pasirodymus nutraukė tik pačioje nėštumo pabaigoje.

Nuo to laiko, kai kunigaikštienė apmažino savo karališkąsias pareigas, žiniasklaidos atstovai budi prie Švč. Marijos ligoninės ir stengiasi išsikovoti geriausią vietą, iš kurios filmuos iš ligoninės su kūdikiu išeinančius Williamą ir Kate.

Pareigūnai yra sakę, kad Williamas planuoja pasiimti dvi savaites tėvystės atostogų, o paskui grįš į karinę tarnybą. Jis Velse dirba paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotu.

Jo tarnyba turi baigtis maždaug rugsėjį, ir tada jis su Kate turėtų persikraustyti iš savo atokaus namelio Anglesio saloje prie Velso krantų į Kensingtono rūmus Londono centre.

Tačiau dideli atnaujinimo darbai rūmuose tikriausiai nebus baigti dar mažiausiai mėnesį ar du po kūdikio gimimo. Tai reiškia, kad Williamas ir Kate tikriausiai turės tenkintis dabartiniais laikinais savo namais Londone - dviejų miegamųjų būstu rūmų teritorijoje.

Tačiau rudenį šeima galės persikraustyti į nuolatinį savo būstą Londone - apartamentus "1a" Kensingtono rūmuose. Tai iš esmės yra keturių aukštų namas su vaikų kambariu, 20-čia kitų kambarių ir privačiu aptvertu sodu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS