Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Renoiro darbai, asmeniniai daiktai aukcione parduoti už 1,3 mln. dolerių

20/09/2013

Taip pat skaitykite

Siekdama išvengti sulaikymo moteris Vilniaus rajono policininkams paliko 32 tūkst. litų kyšį Apie apie emigrantės išleistą socialinę programėlę „Panion“ Katalonai suformavo didžiulę 'gyvąją grandinę' už nepriklausomybę nuo Ispanijos Sidabro medalius Europos čempionate iškovojusiems Lietuvos krepšininkams - 250 tūkst. litų

Niujorkas, rugsėjo 20 d. (AFP-BNS). Daugiau kaip 100-o Pierreo-Augusteo Renoiro (Pjero Ogiusto Renuaro) laiškų, nuotraukų, piešinių ir asmeninių daiktų kolekcija ketvirtadienį buvo parduota aukcione Niujorke, nors prieš jos pardavimą protestavo šio impresionizmo meistro provaikaitis.

"Didžiausios" P.-A.Renoirą menančių daiktų kolekcijos pardavimą organizavęs "Heritage Auctions" paskelbė, kad už ją buvo gauta beveik 1,3 mln. dolerių - daug mažiau nei laukti 3 milijonai.

Aukcione atsidūrė P.-A.Renoiro akiniai, jo garsusis taškuotas šalikas, jo santuokos liudijimas ir laiškai, kuriuos jam parašė draugai ir amžininkai, tokie kaip Claudeas Monet (Klodas Monė), Edouardas Manet (Eduaras Manė) ir Augusteas Rodinas (Ogiustas Rodenas).

Visa ta kolekcija priklausė vienam P.-A.Renoiro vaikaičių Pauliui (Poliui), kuris persikraustė į Jungtines Valstijas ir 2005 metais, prieš savo mirtį, ją pardavė.

Prancūzijoje Jacquesas Renoiras (Žakas Renuaras), dailininko provaikaitis, smerkė "Renoiro privataus gyvenimo draskymą viešai parduodant šeimos daiktus, ... tarp jų - asmeninius daiktus, asmeninius laiškus ir nuotraukas, tarp kurių yra Renoiro mirties patale" nuotrauka.

Atvirame laiške Prancūzijos kultūros ministrei Aurelie Filippetti (Oreli Filipeti), Orsay muziejui Paryžiuje ir Renoiro muziejui Pajūrio Kanė Prancūzijos pietryčiuose jis išreiškė savo troškimą, kad kai kuriuos daiktus nupirktų šios dvi institucijos.

Aukcionas kėlė "didžiulį" susidomėjimą, sakė "Heritage Auctions" dailės padalinio vykdomasis direktorius Brianas Roughtonas (Brajenas Rotonas).

"Čia buvo įvairių muziejų, daugiausia - prancūzų (atstovų)", - sakė jis.

Jis atsisakė nurodyti konkrečius pavadinimus, bet tvirtino, "kad visų svarbiausi buvo čia apžiūrėti kolekcijos".

Šiuos daiktus iš Paulio Renoiro nupirko galerija "Rima Fine Arts", įsikūrusi JAV pietvakarinėje Arizonos valstijoje. Dabartinio pirkėjo "Heritage" nenurodė, bet Rima Fine Arts" reklamavo aukcioną savo "Facebook" puslapyje.

Jacqueso Renoiro pasipiktinimas nedarė didelio įspūdžio B.Roughtonui, kuris sakė, kad minimi menininko daiktai neabejotinai priklausė Pauliui Renoirui ir jo žmonai.

"Niekada nebuvo jokio ginčo dėl to, kad jiems priklauso (kolekcija). Iš pradžių jie atidavė jį kaip vieną daiktą - jie norėjo parduoti viską. Tuo metu, jei Jacquesas Renoiras būtų norėjęs ją nupirkti, jam reikėjo ją nupirkti, ji būtų buvusi jo", - sakė B.Roughtonas.

Dauguma kolekcijos laiškų, kurių pardavimas vertinamas kone prieštaringiausiai, buvo nupirkti už daug didesnę sumą nei tikėtasi. Tarp tų laiškų yra ir dailininko žmonai Aline (Alin) rašyti laiškai apie jo meną.

Brangiausias laiškas žmonai buvo nupirktas už 12,5 tūkst. dolerių, o brangiausias laiškas sūnui, taip pat dailininkui Jeanui Renoirui (Žanui Renuarui) - už 7 tūkst. dolerių.

Parduotoje kolekcijoje taip pat buvo paveikslas "Slankos" (Les Becasses), užbaigtas vos kelios valandos prieš dailininko mirtį 1919 metų gruodžio 3 dieną, esant 78 metų amžiaus. Tas paveikslas, kuris prieš aukcioną buvo vertinamas 80-120 tūkst. dolerių, buvo nupirktas už 125 tūkst. dolerių.

Tačiau virtinė gipso maketų, sukurtų paskutiniais dailininko gyvenimo metais jo namuose Pajūrio Kanė, padedant jaunam asistentui Richardui Guino (Rišarui Gino), nebuvo nupirkti, o keli kiti buvo parduoti daug pigiau nei tikėtasi.

1,8 m aukščio skulptūra "Grande Venus Victorieuse", kuri turėjo būti tarp brangiausių daiktų, buvo nupirkta už 545 tūkst. dolerių - tik už maždaug pusę lauktos 900 tūkst.-1 mln. dolerių sumos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt