Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Rygos "Maxima" griūtį galėję nulemti techniniai sprendimai, naudojami daugelyje Baltijos šalių pastatų, sako ekspertai

30/11/2013

Taip pat skaitykite

ES Konkurencingumo taryboje linksniuojama vidaus rinka ir vartotojų apsauga Paryžiuje mokykloje pensininkas nusišovė mokinių akivaizdoje Švedų princesė kovą turi susilaukti pirmagimio, skelbia rūmai Ispanijos premjeras spaudžiamas pasiaiškinti dėl savo partijos įtariamos "juodosios buhalterijos"

Ryga, lapkričio 30 d. (BNS). Techniniai sprendimai, kurie tikriausiai nulėmė praeitą savaitę Rygoje įvykusią prekybos centro "Maxima" stogo griūtį, yra naudojami daugelyje kitų viešųjų ir pramonės pastatų Baltijos šalyse ir Šiaurės Europoje, nurodė Suomijos statybos saugumo bendrovės "Rak Tek Solutions" vadovas ir vyriausiasis inžinierius Toomas Kaljasas (Tomas Kaljasas).

Šeštadienį Rygoje komentuodamas lapkričio 21 dieną įvykusią tragediją, kai Rygos vakariniame Zuolitūdės rajone įvykusi griūtis prekybos centre nusinešė 54 žmonių gyvybes ir dar dešimtis sužeidė, T.Kaljasas sakė žurnalistams, kad pagrindinė jos priežastis buvo pastato konstrukcijos techniniai sprendimai, kuriuos ekspertas prilygino uždelsto veikimo bombai.

Pasak T.Kaljaso, nelaimė įvyko ne dėl statybinių medžiagų kokybės, atkreipdamas dėmesį, kad tose konstrukcijose naudoti varžtai yra pakankamai patvarūs - jie nelūžo, tik jų veržlės buvo nutrauktos griūvant stogui.

Eksperto nuomone, griūtis įvyko dėl netinkamų inžinerinių sprendimų ir blogai suprojektuotų jungčių sistemų.

BNS informacija

Nuotrauka: maxima.lt