Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Sirijos sukilėliai užėmė krikščionių miestelį Maalulą

09/09/2013

Taip pat skaitykite

Jemene per JAV bepiločio lėktuvo smūgį žuvo septyni įtariami "al Qaeda" kovotojai Amerikos muzikos apdovanojimų laurai atiteko Taylor Swift ir Justinui Timberlake'ui Irano aukščiausiasis lyderis sveikina susitarimą branduoliniu klausimu Penelope Cruz pagimdė karališkajam sūnui draugą

Beirutas, rugsėjo 8 d. (AFP-BNS). Sirijos sukilėliai užėmė į šiaurę nuo Damasko esantį istorinį krikščionių miestelį Maalulą, sekmadienį pranešė padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija "Syrian Observatory for Human Rights" ir vietos gyventojai.

"Praėjusią naktį Sirijos režimo kariai įžengė į tą kaimą, bet sukilėlių pajėgos atsiuntė pastiprinimus ir sugebėjo perimti viso miestelio kontrolę", - sakė "Syrian Observatory for Human Rights" direktorius Rami Abdel Rahmanas (Ramis Abdel Rahmanas).

"Naktį tarp režimo pajėgų ir sukilėlių kovotojų užvirė nuožmi kova, ir kariai pasitraukė į miesto pakraščius", - sakė R.Abdel Rahmanas ir pridūrė, kad į miestą įžengė islamistinės džihadistų grupuotės "Al-Nusra Front" kovotojai.

"Syrian Observatory for Human Rights" duomenimis, per nakties mūšius mažiausiai 17 sukilėlių žuvo, o dar per šimtas buvo sužeista. Režimo pajėgos ir jas remiantys sukarinti savanorių būriai irgi neteko kelių dešimčių kovotojų.

Vienas miestelio gyventojas, su kuriuo buvo susisiekta telefonu, patvirtino, kad režimo pajėgos atsitraukė iš to rajono ir kad Maalulą kontroliuoja sukilėlių pajėgos.

Maalula, už 55 km į šiaurę nuo Damasko įsikūręs vaizdingas miestelis, yra vienas krikščionių buvimo Sirijoje simbolis, daugelis jos gyventojų kalba aramėjų kalba, kuria kalbėjo ir Jėzus. Dabar šią kalbą vartoja tik mažos, po visą pasaulį išsimėčiusios bendruomenės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Azija Europa Pasaulis