Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Siūloma leisti pilietybę išimties tvarka suteikti už Lietuvos garsinimą

14/10/2013

Taip pat skaitykite

Indonezijoje tupiančiam lėktuvui nepakako tako ir jis atsidūrė jūroje A.Ūsas lieka išteisintas pedofilijos byloje, vaiko teisų specialistų skundas atmestas Moteris žmogutį pagimdo po devynių mėnesių, o EBPO kvietimą į klubą – po... 13 metų Jungtiniai Arabų Emyratai išardė septynis narius turėjusią "al Qaeda" kuopelę

Vilnius, spalio 14 d. (BNS). Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius siūlo pataisas, kurios leistų paprasčiau suteikti pilietybę išimties tvarka.

Parlamentaro teigimu, jo inicijuojamomis pataisomis būtų užtikrinta daugiau galimybių talentingiems meno, sporto, mokslo ir kitų sričių visuomenės veikėjams suteikti Lietuvos pilietybę išimties tvarka.

Pilietybės įstatymas šiuo metu numato, kad prezidentas gali išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei turintiems kitų valstybių piliečiams, taip pat asmenims be pilietybės, kurie integravosi į Lietuvos visuomenę.

Pagal R.Šimašiaus projektą, prezidentas pilietybę išimties tvarka galėtų suteikti kitų valstybių piliečiams ar asmenims be pilietybės, kurie garsina Lietuvos vardą, taip didina Lietuvos autoritetą tarptautinėje bendruomenėje ar turi kitų ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei bei integravosi Lietuvos visuomenėje, praneša Liberalų sąjūdžio frakcija.

Lietuvos vardo garsinimu būtų laikoma užsienio valstybės piliečio ar asmens be pilietybės politinė, visuomeninė, mokslinė, meninė, sportinė ar kita veikla, kuria didinamas Lietuvos autoritetas tarptautinėje bendruomenėje. Kitais ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos valstybingumo stiprinimas arba reikšmingas indėlis į Lietuvos visuomenės ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

Pagal liberalo pataisas, būtų pakeista ir integravimosi Lietuvos visuomenėje samprata. Būtų laikoma, kad asmuo integravosi Lietuvos visuomenėje, jeigu jis nuolat gyvena Lietuvoje ir sugeba bendrauti lietuvių kalba, o jeigu nuolat negyvena Lietuvoje ir nesugeba bendrauti lietuvių kalba - yra kitų akivaizdžių įrodymų, patvirtinančių, kad asmuo yra integravęsis visuomenėje. Pakankama integracija būtų laikomi ir tokie atvejai, kai užsienio valstybės pilietis ar asmuo be pilietybės dėl savo politinės, visuomeninės, mokslinės, meninės, sportinės ar kitos veiklos yra glaudžiai susijęs su Lietuva.

Pagal dabar galiojantį įstatymą asmuo integravęsis į Lietuvos visuomenę laikomas, jeigu jis nuolat gyvena Lietuvoje ir sugeba bendrauti lietuvių kalba, o jeigu nuolat negyvena Lietuvoje - sugeba bendrauti lietuvių kalba ir yra kitų akivaizdžių įrodymų, patvirtinančių, kad asmuo yra integravęsis į Lietuvos visuomenę.

R.Šimašius tvirtina, kad jo siūlomi Pilietybės įstatymo pakeitimai toli gražu nereiškia prekybos pilietybe įteisinimo, bet leistų pajudėti iš mirties taško nuo pat 2003 metų, kai pilietybės suteikimo išimties tvarka galimybės buvo smarkiai apribotos.

"Lietuvos pilietybė neturi tapti prekė, bet tai nereiškia, kad reikia užsidaryti nuo pasaulio ir užtrenkti duris tiems, kurie gali garsinti Lietuvą. Jei nenorime tapti atokiausiu pasaulio užkampiu, privalome iš esmės peržiūrėti pilietybės išimties tvarka suteikimo reglamentavimą. Turiu omenyje talentingas asmenybes. Tai - ne tik garsioji šokėjų ant ledo pora Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias, kuriai Lietuvos pasas reikštų šansą kovoti dėl medalių olimpinėse žaidynėse. Derėtų suprasti, kad pakankamai griežti nuopelnų ir integravimosi Lietuvos visuomenėje kriterijai šiuo metu apriboja mūsų valstybės augimo potencialą", - pranešime spaudai cituojamas R.Šimašius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė yra atsisakiusi išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę Lietuvos sportininko D.Stagniūno šokių ant ledo partnerei I.Tobias, atsižvelgdama į Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad būsimi nuopelnai negali tapti pagrindu pilietybės suteikimui išimties tvarka. Nesuteikti amerikietei Lietuvos pilietybės rekomendavo ir Pilietybės reikalų komisija.

I.Tobias ir D.Stagniūnas ne kartą svarbiausiu savo tikslu vadino 2014 metų Sočio olimpines žaidynes. Tačiau čiuožti pora galėtų, tik jei JAV pilietė I.Tobias gautų Lietuvos pilietybę.

2009 metais prezidentė D.Grybauskaitė nusprendė nesuteikti Lietuvos pilietybės išimties tvarka tuometinei D.Stagniūno partnerei Katherine Leigh Copely (Katerinai Ly Kopeli). Pilietybė nesuteikta atsižvelgus į Pilietybės komisijos rekomendacijas, kad pilietybės suteikimas prieštarautų Konstitucijai ir įstatymams.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS