Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Tabako direktyvos naujovės: 2020 metais bus uždraustos mėtinės cigaretės

19/12/2013

Taip pat skaitykite

Nobelio premiją pelniusi rašytoja Herta Miuler paguldyta į ligoninę Švedija atšventė princesės Madeleine vestuves Irake liepą žuvo 989 žmonės - daugiausiai per penkerius metus V.Romanovo molžemio gamykla Bosnijoje įtariama mokesčių vengimu

Lietuvos žiniasklaida praneša, kad vakar Nuolatinių atstovų komiteto (COREPER I) posėdyje Europos Sąjungos valstybės narės patvirtino galutinį Tabako produktų direktyvos tekstą.

„700 000 žmonių, kasmet žūvančių dėl su rūkymų susijusių ligų ir 25,3 mlrd. eurų per metus siekiantys kaštai tabako gaminių vartojimo padariniams gydyti ES paskatino peržiūrėti Tabako gaminių direktyvą. Šalys susitarė padaryti reikalingus pakeitimus tam, kad sumažėtų rūkančio jaunimo, būtų sumažintas su rūkymu susijusių ligų skaičius, efektyviau sprendžiama kontrabandos problema, taip pat reguliuojama tabako gaminių rinkodara ir reklama“, – rašoma Sveikatos apsaugos ministerijos išplatintame pranešime.

Šios Direktyvos tikslas yra suderinti valstybių narių teisės aktus, reguliuojančius tabako gaminių sudedamąsias dalis ir emisiją, taip pat įsipareigojimus dėl didžiausio dervų, nikotino ir anglies monoksido kiekio cigaretėse. Tabako gaminių direktyva numato ir tabako produktų pakuočių ženklinimo, įspėjimų apie pavojų sveikatai taisykles, pranešė alfa.lt.

Tabako gaminių direktyvoje atsirado kelios naujovės. Visų pirma - pritarta kvapiųjų medžiagų naudojimo draudimui ir nustatytas 4 metų pereinamasis laikotarpis tabako gaminiams su mentoliu, kurie 2020 metais bus visiškai uždrausti. 

Dar 2010 metais Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkai padarė išvadas, kad būtent mėtinės cigaretės yra pačios kenksmingiausios. Mentolis – tai mėtoje esantis arba sintetiniu būdu gaminamas junginys. Yra žinoma, kad jis gali aktyvuoti nervinės sistemos neuronus, atsakingus už šalčio pojūčius. Žmogus, rūkydamas mėtines cigaretes, nejaučia tabako stiprumo. Mentolis taip pat skatina greitesnę priklausomybę. Manoma, kad mesti rūkyti mėtines cigaretes yra du kartus sudėtingiau nei paprastas.

Šių metų liepos mėnesį BBC pranešė, kad JAV maisto ir vaistų kontrolės biuras taip pat priėjo prie išvados, kad mėtinės cigaretės yra kenksmingesnės už paprastas.

Tokios cigaretės sudaro apie 25 procentus tabako rinkos, o jas dažniausiai renkasi mažiausiai apsaugota asmenų grupė – paaugliai. Jie sudaro apie 50 procentų visų šias cigaretes rūkančių asmenų.

Tabako gaminių dyrektyvoje taip pat nustatyta, kad įspėjimai ant pakuočių apie pavojų sveikatai turės sudaryti bent 65 % išorinio pakuotės ploto. Uostomas tabakas lieks uždraustas visoje Europos Sąjungoje išskyrus Švediją. uždraustas, vienintelė išimtis – juo galima prekiauti Švedijoje;

Į direktyvą dar įtrauktas ir elektroninių cigarečių reguliavimas. Nurodytas didžiausias elektroninėse cigaretėse leistinas nikotino koncentracijos lygis (20 mg/ml), taip pat didžiausias galimas vienkartinių papildymo kapsulių tūris. Griežtos apsaugos priemonės leidžia Europos Komisijai uždrausti tam tikrų elektroninių cigarečių ar vienkartinių papildymo kapsulių naudojimą, jei bent trys ES šalys pateikė teisėtą, argumentuotą pagrindą tokiam draudimui.

Tabako produktų direktyvos atnaujinimas buvo pradėtas svarstyti dar 2012 m. gruodžio 20 d.

 

EuroPlius.com

Nuotrauka: morguefile.com