Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Talibano lyderis Afganistano rinkimus vadina "laiko švaistymu"

06/08/2013

Taip pat skaitykite

Sirija neigia, kad buvo atakuotas Assado automašinų kortežas Egipto vyriausybė grasina "geležine ranka" susidoroti su terorizmu Madagaskare dėl trijų asmenų nulinčiavimo suimti 26 žmonės Per galingos bombos sprogimą Indijos šiaurės rytuose žuvo devyni žmonės

Kabulas, rugpjūčio 6 d. (AFP-BNS). Talibano lyderis mula Omaras kitais metais Afganistane įvykti turinčius svarbius rinkimus antradienį pavadino "laiko švaistymu", mesdamas rimtą iššūkį tarptautinėms pastangoms užtikrinti patikimą balsavimą.

Puštūnų, kurie Talibaną palaiko labiausiai iš visų Afganistano etninių grupių, dalyvavimas laikomas raktu į sėkmę prezidento rinkimuose, kurie vyks balandžio 5-ąją.

Šis balsavimas turėtų parodyti, kokią pažangą Afganistanas yra padaręs nuo Talibano režimo nuvertimo 2001 metais, o Jungtinės Valstijos ir kiti užsienio donorai sako, kad šie rinkimai bus itin svarbūs šalies ateičiai, nes ateinančiais metais bus išvestas NATO vadovaujamas karinis kontingentas.

"Dėl tos apgaulingos dramos, kuri vadinasi 2014 metų rinkimais, - mūsų dievobaimingi žmonės nesivargins ir juose nedalyvaus, - sakoma Omaro pareiškime. - Dalyvavimas tokiuose rinkimuose yra tik laiko švaistymas, nieko daugiau".

Atsiskyrėliškas vienaakis Talibano lyderis paskelbė ilgą pranešimą internete, artėjant Id al Fitro (Atsigavėjimo) šventei, kuri Afganistane bus pradėta švęsti ketvirtadienį, minint musulmonų šventojo pasninko mėnesio Ramadano pabaigą.

Mula Omaras taip pat suteikė šiokių tokių užuominų apie galimą taiką po 12 metų trukusio karo, sakydamas, jog Talibanas, kuris buvo suteikęs prieglobstį "al Qaeda" per savo žiauraus valdymą Afganistane 1996-2001 metais, nesieks susigrąžinti absoliučios valdžios.

"(Talibanas) negalvoja apie valdžios monopolizavimą, - teigė jis. - Mes veikiau tikime, kad bus pasiektas supratimas su afganais dėl visus afganus įtraukiančios vyriausybės, pagrįstos islamo principais."

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS