Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

TOSKANA : Atokvėpis "La Dolce Vita" ritmu

14/11/2013

Taip pat skaitykite

Rusijos parlamentas rengiasi priimti "gėjų propagandos" draudimą JAV senatorius McCainas buvo nuvykęs į Siriją susitikti su sukilėliais Švedijos Bažnyčiai vadovaus moteris Blynų Dienai pasitikti

Italija visada buvo ir bus ideali atostogų kryptis. Nesvarbu ar nori tiesiog tingių atostogų, ar esi gamtos mylėtojas, ar domina kultūra ir architektūra, ar esi gurmanas − Italijoje rasi viską – nuostabią gamtą, miestus, pilnus istorijos ir meno, antikinius griuvėsius ir įspūdingą architektūrą, nepakartojamą maistą.

Kiekvieną kartą apsilankius Italijoje, aš įsimyliu šią šalį stipriau ir stipriau. Atėjus spaliui ir dar nespėjus pasinerti į niūresnes rudeniškas nuotaikas, gavau nepakartojamą galimybę aplankyti Toskaną. Šis Italijos kampelis mano „svajonių krypčių“ sąraše puikavosi jau ilgai. Iš filmų ir knygų buvau susidariusi įspūdį, kad Toskana – nuostabus žemės kampelis, kupinas saulės šviesos, nuostabios gamtos: saulėgrąžų laukų ir alyvmedžių, gyvenimą mylinčių žmonių ir nuodėmės verto maisto. Visiškai neklydau. Ten radau tikrų tikriausią rojų. Vos pamačius patį „itališkiausią“ Toskanos kalnų kraštovaizdį, visa susikaupusi įtampa ir stresas išgaruoja sekundės greitumu. Sielą gydanti aplinka.

Nuovargis pamirštas, dviejų parų miego trūkumas – išnyksta kaip dūmas. Akys plačiai atmerktos ir bandau į save sugerti visą gėrį ir grožį. Juk tai aplinka, kuri kurti įkvėpė patį Leonardą Da Vinčį. Valanda kelio nuo Pisos oro uosto ir aš –nuostabioje viloje Montalbano kalvose, alyvuogių fermoje, pastatytoje XVI a. viduryje, kur gyvensiu ateinančias dvi savaites. Apdovanota tiesiog idealiu gamtovaizdžiu − apsupta kalnų, žalumos, ramybės ir gryno oro, nuo kurio net svaigsta galva, ferma tiesiog gyva ramybės, grožio ir įkvėpimo oazė. Vienintelis garsas, kurį išgirsti pravėrus langą – paukščių čiulbesys ir lengvas vėjas, žaidžiantis medžiuose.

Po tikrų itališkų pietų – mocarelos su šviežiais pamidorais ir „pročiuto“ ( itališkas kumpis) laukia eskursiją po fermą. Jos kompleksą sudaro : milžiniška ir tradicinė pagrindinė vila, tiesiog pribloškianti išlaikytu autentiškumu – nesugadinta nė viena detalė, viskas puikiai išlaikyta iki šių dienų. Šalia jos – kvapą gniaužiantis fontanas, su karo metais apgadintomis, bet dėl to tik dar įspūdingesnėmis skulptūromis; šalia – mažas ir jaukus „Itališkas namelis“ skirtas porai – idealu jaunavedžių pirmai nakčiai ar medaus mėnesiui; nusileidus takeliu pasitinka „Cantina“- buvusi fermos širdis, kur gyveno fermos vadybininkas, dabar moderniai perdaryta į trijų miegamųjų, trijų vonios kambarių , erdvios svetainės ir virtuvės kompleksą ir vyninę; leidžiantis slėniu dar žemiau – „Santa Marija“ − tradicinis itališkas fermos namas, galintis suteikti pastogę dešimčiai žmonių, su visais patogumais ir puikiu milžinišku baseinu šalia. Čia galima rasti buvusį karietų garažą, su ligi šiol išlikusiais atributais. Vilos kompleksas − apsaugotas automatinių vartų, todėl yra ganėtinai saugus. Kompleksui taip pat priklauso privati koplytėlė – viskas tiesiog idealu romantiškoms vestuvėms! Vila taip pat teikia šaltinio vandenį! Žodžiu, kompleksas tinkamas įvairiausio pobūdžio atostogoms – sporto, poilsio, sveikatinimosi, romantinio, gurmaniško ir pažintinio.

Savaitę pasilepinusi poilsiu ir ramybe šioje viloje, atgaunu dvasinę pusiausvyrą. Skaitau, mėgaujuosi kalnų oru, geriu saulės šilumą ir vis dar negaliu patikėti, kaip man gera! Visiškai nesiilgiu miesto šurmulio.

Taip pat būtent vila „Montalbano“ suteikia man nuostabią galimybę pažinti natūralaus alyvuogių aliejaus gamybos procesą. Nepakartojama patirtis. Mielai įsitraukiu į alyvuogių rinkimą. Su linksma lietuvių ir škotų kompanija šis darbas virsta tikrų tikriausia pramoga. Alyvmedžių giraitėse specialiais grėbliukais šukuojame medžius, o vėliau nukritusius vaisius surenkame nuo ant žemės patiestų tinklų. Surinkus pakankamą kiekį vaisių, gabename juos į spaudyklą. Tuomet dvi valandas mėgaujamės tradiciniu barbekiu bei stebime aliejaus gamybos procesą ir štai – turime nuostabiai kvapnų, tirštą ir šviežią aliejų. Savomis rankomis surinktą. Smagus jausmas. Tuomet pilame gardžiai kvepiantį skystį ant šviežios duonos, padruskiname, patepame česnaku ir ragaujame. Pasaka! Nuostabi  patirtis.

Nuostabiausių miestų kvartetas

Kur bepasisuku – akis džiugina alyvmedžių alėjos, kiti vaismedžiai, kalnų peizaža , miesto kontūrai šlaito apačioje. Ferma įsikurusi tiesiog Toskanos širdyje – Florencija, Pisa, Lucca pasiekiami valandos bėgyje. Čia ir prasideda mano itališkai saldi kelionė.

Arčiausiai vilos − mielas ir jaukus miestelis Pistoia. Šiame, turistų nenumindžiotame miestelyje, pajuntu tikrą itališką dvasią. Čia pasijunti, lyg grįžęs į praeitį. Laikas sustoja. Vaikštinėjant elegantišku senamiesčiu širdis džiūgauja – čia apstu originalių statinių su įspūdingais fasadais, jaukių itališkų kavinukių, niekur neskubančių ir gera nuotaika užkrečiančių italų. Dvi dienas per savaitę miesto senamiestyje įsikuria turgus, kuriame galima rasti visko − drabužių, avalynės, mielų namų apyvokos niekučių ir svarbiausia − šviežių maisto produktų. Daržovių, vaisių gausa tiesiog įsuka – norisi visko! Dar vienas nuostabus dalykėlis širdžiai pasaldinti – beveik kiekvienoje gatvelėje galima rasti „Gelateria“ – ledų parduotuvėlės. Ledų skonis neapsakomas! Tiesiog neįmanoma atsilaikyti prieš šią pagundą.

Nepilna valanda kelio nuo Pistoia stoties traukiniu ir atsidursite dar viename pasakiškai gražiame mieste. Lucca – miestas apsuptas Renesanso laikų sienomis, kurios stebėtinai puikiai išsilaikę iki šių dienų. Šis miestas atgaivino mano sielą. Čia apsupa ganėtinai rami, romantiška , atpalaiduojanti ir klasikinė atmosfera. Senamiestį labai lengvai galima apeiti pėščiomis. Taip gera tiesiog ramiai vaikščioti, nesigrūsti miniose su turistais, grožėtis įspūdingomis bažnyčiomis ir skulptūromis, aplankyti kelis muziejus, pasižvalgyti po parduotuves, kuriose tikrai daug gero!!!

Kita stotelė – Pisa. Miestas, visame pasaulyje žinomas dėl svyrančio bokšto, kuris įtrauktas I UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šiame bokšte Galilėjo Galilėjus atliko mokslinius bandymus. Bokštas stovi Campo de Miracoli (Stebuklų laukas) skvere, kur taip pat yra garsioji Domo katedra. Ką galiu pasakyti? Tikrai įspūdinga ir verta pamatyti. Tačiau jei norite išvengti didelių spūsčių, vizitą planuokite vakarop – mėnulio fone bokštas paliks dar didesnį įspūdį. Mano asmenine nuomone, Pisoje užtenka pusdienio ar dienos, todėl vizitą labai lengva suplanuoti jei skrendate į ar iš Pisos oro uosto.

Mano kelionių maršrutą idealiai vainikavo nuostabioji Florencija. Šis miestas tiesiog prarijo mano širdį. Taip, čia apstu turistų. Taip, čia triukšminga. Ir taip, čia fantastiškai gražu. Ranką prie širdies pridėjus rekomenduoju aplankyti Toskanos sostinę. Apie jos grožį galėčiau pasakoti nesustodama. Miestas – tikras turizmo centras. Prekyba ir kultūra čia klesti. Nieko keista – Florencija tikrų tikriausia meno kūrinių oazė. Vaikštinėjant Florencijos gatvėmis man norisi dūsauti – kiekvienas statinys gražesnis už buvusįjį. Kvapą gniaužia Ponte Vecchio – akmeninis tiltas, vedantis per Arno upę. Įdomu tai,kad tiltas „nusėtas“ daugybe parduotuvėlių − tikras prekybininkų ir turistų rojus. Įspūdį palieka žymiausias Florencijos skveras – Piazza della Signoria, kurioje galima grožėtis įpūdingomis skulptūromis.Viską vainikuoja Santa Maria del Fiori katedra. Žodžiais nenusakomas statinys. Gerą pusvalandį negaliu atitraukti akių nuo šios gotikinės katedros didybės. Šis marmurinis architektūros stebuklas pribloškia kiekviena detale. Nenusakomas jausmas.

Florencija tikras rojus kultūros ir meno mylėtojams – čia gausybė muziejų, įskaitant ir Galleria dell Accademia, kur stovi ikoninė Mikelandželo „Dovydo“ skulptūra. Taip pat būtina aplankyti to paties Mikelandželo vardu pavadintą skverą aukštai ant kalvos, nuo kurios atsiveria absoliučiai pritrenkianti miesto panorama. Gražuolė Florencija, su visais savo architektūros stebuklais – tiesiog ant delno... Ak…Tikiuosi, ten sugrįžti.

 

Toskana neaprėpiamai įdomi ir graži. Čia mielai praleisčiau metus ir keliaučiau, gerčiau į save nuostabų orą, valgyčiau nepakartojamą maistą ir iš visos širdies džiaugčiausi gyvenimu. Ši stebuklinga aplinka tiesiog kas sekundę primena, koks gražus pasaulis ir kaip aš myliu savo gyvenimą. Ačiū tau Dieve, už galimybę pažinti šį nuostabų pasaulio kampelį, pasisemti įkvėpimo, praturtinti dvasinį pasaulį, pradžiuginti širdį ir visiškai atsipalaiduoti. Italija, aš tave myliu!

Neapsakomai ačiū vilos „Montalbano“ šeimininkui Markui ir Vaidai už neįkainojamus įspūdžius, poilsį ir nepamirštamą itališką pokylį „La Dolce Vita“.

Dėl poilsio šiame rojaus kampelyje kreipkitės admin@goodwaytravel.co.uk arba telefonu 07950689940.

 Įspūdžiais dalinosi Rasa Pasaravičiūtė