Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Vatikanas paskelbė pirmąją bendrą buvusio ir dabartinio popiežiaus encikliką

05/07/2013

Taip pat skaitykite

"Pragaro paukštis" pasirodė buvęs vegetaras Olimpinės ugnies estafetę Jakaterinburge pažymėjo pavojingas incidentas "Greenpeace" budėjimo akcijomis visame pasaulyje reiškia paramą Rusijos laikomiems aktyvistams "Pussy Riot" naujame vaizdo klipe užsipuolė Rusijos prezidentą Putiną ir naftos pramonę

Vatikanas, liepos 5 d. (AFP-AP-BNS). Vatikanas penktadienį paskelbė precedento neturintį religinį tekstą, kurį kartu parašė popiežius Pranciškus bei jo atsistatydinęs pirmtakas Benediktas XVI ir kuriame sakoma, jog tikėjimas turi tarnauti "bendrajam gėriui", tačiau dar kartą reiškiamas nusistatymas prieš gėjų santuokas.

Pranciškus enciklikoje "Lumen fidei" ("Tikėjimo šviesa")pareiškė pagarbą pontifikui emeritui Benediktui XVI, sakydamas, kad jis buvo "beveik užbaigęs" šį tekstą prieš savo istorinį atsistatydinimą anksčiau šiais metais.

Benedikto ranka aiškiai jaučiama pirmuose trijuose enciklikos skyriuose dėl jam būdingo teologinio stiliaus, nagrinėjamų problemų ir cituojamų šaltinių.

Tuo tarpu Pranciškaus prioritetai išryškėja baigiamajame skyriuje, kur argentinietis jėzuitas tvirtina, jog tikėjimo vaidmuo yra tarnauti bendrajam gėriui ir suteikti vilties kenčiantiems.

Penktadienį paskelbtoje enciklikoje Pranciškus pripažįsta "pridėjęs tik kelias savo mintis" prie savo pirmtako sukurto "puikaus" juodraščio, kurio jis nespėjo užbaigti iki savo atsistatydinimo.

Šis dokumentas užbaigė Benedikto XVI sumanytą enciklikų ciklą apie tris krikščionių teologinės vertybes: meilę, viltį ir tikėjimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS