Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Venecijos kino festivalio apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus įteiktas Friedkinui

30/08/2013

Taip pat skaitykite

Halle Berry ir Olivier Martinezas Prancūzijoje susituokė Čekė "stebuklingai" liko gyva patekusi po metropoliteno traukiniu Kompiuterinės pelytės išradėjas mirė būdamas 88 metų George'as Lucasas ir jo žmona susilaukė dukrelės, kurią pagimdė surogatinė motina

Venecija, Italija, rugpjūčio 30 d. (AFP-BNS). JAV kino kūrėjui Williamui Friedkinui (Viljamui Fridkinui), kuris kino žiūrovus vertė stingti iš siaubo savo "Egzorcistu" (The Exorcist), ketvirtadienį Venecijos kino festivalio organizatoriai įteikė apdovanojimą už gyvenimo pasiekimus.

Novatoriškas 1973 metų "Egzorcistas" buvo nominuotas 10-čiai "Oskarų" ir du jų atsiėmė. W.Friedkinas taip pat gavo geriausio režisieriaus "Oskarą" už "Prancūzų ryšininką" (The French Connection).

Naujausias jo filmas, "juodoji" komedija "Žudikas Džo" (Killer Joe), 2011-aisiais buvo pristatytas Venecijos festivalyje, o šiemetiniame, jau 70-ajame festivalyje, kuris prasidėjo trečiadienį, demonstruojama restauruota jo 1977 metų trilerio "Kerėtojas" (Sorcerer) versija.

Festivalio organizatoriai, skyrę 78 metų W.Friedkinui "Aukso liūtą už gyvenimo pasiekimus", liaupsino Čikagoje gimusį režisierių, prodiuserį ir scenaristą už tai, kad jis "iš esmės išrado šiuolaikinį blokbasterį".

"Williamas Friedkinas labai prisidėjo prie Amerikos kino, laikomo "naujuoju Holivudu", visapusiško atsinaujinimo", - sakoma festivalio interneto svetainėje.

W.Friedkinas 8-ajame dešimtmetyje buvo trumpai vedęs prancūzų aktorę Jeanne Moreau (Žaną Moro).

10-ajame dešimtmetyje jis savo dėmesį skyrė operų pastatymams , pavyzdžiui, Giuseppe Verdi (Džuzepės Verdžio) "Aidos" Italijoje ir Camilleio Saint-Saenso (Kamilio Sen-Sanso) "Samsono ir Dalilos" Izraelyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Europa Festivalis