Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

"Nugyvenau savo gyvenimą", - iki šiol nematytoje filmuotoje medžiagoje sako Mandela

05/07/2013

Taip pat skaitykite

Jemene per JAV bepiločio lėktuvo smūgį žuvo septyni įtariami "al Qaeda" kovotojai Izraelio premjeras reikalaus nutraukti Irano branduolinę programą Vatikanas paskelbė pirmąją bendrą buvusio ir dabartinio popiežiaus encikliką Brazilijos naftos įmonė OGX rengiasi bankrotui - "The Wall Street Journal"

Johanesburgas, liepos 5 d. (AFP-BNS). Beveik prieš 15 metų Nelsonas Mandela ramiai kalbėjo apie savo mirtį ir vienam mirštančiam paaugliui sakė, kad nugyveno visą savo gyvenimą.

1998 metų filmuotoje medžiagoje, kurią ketvirtadienį parodė Amerikos televizija CBS, matyti, kaip N.Mandela, kuris šiuo metu ligoninėje yra kritinės būklės, aplanko 15-metį taip pat vardu Nelsonas.

"Suprasdamas faktą, kad mano pabaiga arti, lieku optimistiškas, labai pakilios dvasios, nes sakau, kad nugyvenau savo gyvenimą", - sakė tuomet 80 metų valstybininkas paaugliui, sirgusiam smegenų vėžiu.

Toje mėgėjiškoje medžiagoje paauglys plika galva droviai šypsosi iš savo patalo taikos simboliui, kuris vilki vieną tų savo spalvingų marškinių.

Ant sienos šalia matyti automobilių plakatai, o tuometinis prezidentas sėdi laikydamas arbatos puodelį.

"Jeigu tavo dvasia nėra optimistiška, nuotaika - ne pakili, medicina nėra labai veiksminga", - sako N.Mandela.

Tas berniukas mirė mažiau nei trys mėnesiai po prezidento apsilankymo.

Filmukas buvo parodytas tokiu metu, kai 94 metų N.Mandela jau beveik mėnesį praleido ligoninėje, ir tie jo žodžiai pridėjo situacijai skaudumo.

Kaip rodė prieš devynias dienas teismui pateikti N.Mandelos šeimos advokatų dokumentai, gydytojai manė, kad buvęs prezidentas yra "nuolatinės vegetacinės būklės", ir patarė išjungti jo gyvybę palaikančius aparatus.

Tačiau vėliau Pietų Afrikos Respublikos prezidentūra sakė, kad jo būklė pagerėjo, o ketvirtadienį paneigė, kad jis yra vegetacinės būklės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS