Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaĮvairenybės

Į Valdovų rūmus atgabenti du XVI amžiaus gobelenai

27/06/2013

Taip pat skaitykite

Graikijoje vaikai žaisdami rado 43 tūkst. eurų, kuriuos buvo paslėpusi pagyvenusi moteris Kraštutinių dešiniųjų rašytojas Paryžiaus katedroje nusižudė dėl gėjų santuokų Meksikoje ugnikalnio spjaudomi pelenai krito ant miestų Venecijos kino festivalio apdovanojimas už gyvenimo pasiekimus įteiktas Friedkinui

Vilnius, birželio 27 d. (BNS). Į nacionalinį muziejų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus iš Lenkijos atgabenti du XVI amžiaus gobelenai, kurie bus eksponuojami nuolatinėje ekspozicijoje, praneša muziejus.

Su ypatinga palyda atgabenti gobelenai puošė Lenkijos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto ir kunigaikščių Radvilų rezidencijas.

"Šie gobelenai ypač reikšmingi toms tautoms, kurios susijusios su Lietuvos Didžiąja Kunigaikštyste arba Lenkija. Įvertinus tai, jog jais gėrėjosi ir Žygimantas Augustas, ir Barbora Radvilaitė, ir kunigaikščiai Radvilos, ir dar daugybė kitų didikų, užsienio svečių, mums jų istorinė vertė - neįkainojama", - pranešime cituojamas Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas.

Vienas iš gobelenų - nežinomose Briuselio dirbtuvėse apie 1520 metus išaustas Radvilų gobelenas. Gotikos ir renesanso bruožų turinčiame kūrinyje vaizduojama Sibilė iš Tivolio (Tiburo) piešais imperatorių Oktavijaną Augustą.

Antrasis gobelenas priklausė Žygimantui Augustui: jame vaizduojami Lietuvos ir Lenkijos herbai bei Cereros figūra - jis austas aukso ir sidabro gijomis. Jis Briuselio dirbtuvėse buvo sukurtas apie 1550 metus.

V.Dolinsko teigimu, Lietuvos bei Lenkijos valdovai gobelenus dažnai vežiojosi kartu vykdami iš vienos šalies ir rezidencijos į kitą, tad tikėtina, jog XVI-XVII amžiais jie puošė ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus.

Gobelenai bus integruoti į nuolatinę muziejaus ekspoziciją ir pristatyti parodoje "Istoriniai gobelenai iš Lenkijos karališkųjų rezidencijų". Ji bus atidaryta liepos 6 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS