Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Švedijos Bažnyčiai vadovaus moteris

16/10/2013

Taip pat skaitykite

Andersas Behringas Breivikas grasina bado streiku Darbingų metų rezultatą „Report 2013“ Kastis Torrau ir Donatello pristatys trijų šalių šokių aikštelėse JAV palieka Egiptui spręsti nuversto prezidento Mubarako likimą, bet ragina paleisti Mursi Rochester pilies soduose vykstantys renginiai susilaukė didelio dėmesio

Stokholmas, spalio 15 d. (AFP-BNS). Švedijos Bažnyčia antradienį pranešė, kad savo lydere pirmą kartą institucijos istorijoje išrinko moterį.

Lundo vyskupė Antje Jackelen (Antjė Jakelen) surinko 55,9 procentus 324 mandatų turinčios bažnytinės kolegijos balsų ir pakeis dabartinį Bažnyčios vadovą arkivyskupą Andersą Wejrydą (Andersą Veiridą).

"Esu truputėlį nustebinta ir dėkinga už gautą paramą", - sakė ji interviu naujienų agentūrai TT.

58-erių vyskupė yra ištekėjusi už kunigo, pora turi du vaikus.

A.Jackelen, kuri į dvasininkes buvo įšventinta 1980 metais, sakė, kad nieko keista, kad bažnyčia savo lydere pasirinko moterį.

"Tai nėra taip jau netikėta, - kalbėjo A.Jackelen. - Mes turime moterų kunigių jau daugiau nei 50 metų".

Maždaug du trečdaliai švedų priklauso Švedijos Liuteronų Bažnyčiai, kuri 2000 metais buvo atskirta nuo valstybės.

Švedija seka kitų JAV, Kanados, Vokietijos ir Norvegijos liuteronų bažnyčių pavyzdžiu - joms taip pat vadovauja moterys.

"Buvo pats laikas", - pareiškė Andersas Wejrydas TT.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS