Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Pagrindinį Romos kino festivalio apdovanojimą pelnė italų ir kroatų režisierius

18/11/2013

Taip pat skaitykite

Valstybės diena – ne tik fejerverkams žiūrėti Airijoje žiauriai nužudytas lietuvis, Audrius Bukus Putinas perspėjo Prancūziją, kad pritarus gėjų santuokoms, Rusija gali peržiūrėti įvaikinimo sąlygas Ar reikalinga Europos Sąjungos piliečiams, gyvenantiems Anglijoje, Rezidento Kortelė?

Roma, lapkričio 17 d. (AFP-BNS). Italų ir kroatų režisierius Alberto Fasulo (Albertas Fazulas) šeštadienį su savo dokumentine maniera pastatytu filmu "TIR" laimėjo pagrindinį Romos kino festivalio apdovanojimą.

Jo filmas apie kroatų mokytoją, kuris, susiviliojęs trigubai didesniu atlyginimu, tampa sunkvežimio vairuotoju ir važinėja po Europą, įveikė kitas 17 juostų, kurios varžėsi dėl geriausio filmo "Auksinio Marko Aurelijaus" apdovanojimo.

Vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo JAV režisierius Jamesas Gray (Džeimsas Grėjus), geriausio režisieriaus apdovanojimą skyrė japonui Kiyoshi Kurosawai (Kijošiui Kurosavai) už "Septintąjį kodą" (Seventh Code) - veiksmo filmą apie pramoninį šnipinėjimą.

Specialusis žiuri prizas atiteko rumunų režisieriaus Andrei Gruzsniczki (Andrejaus Gružnickio) juostai "Quod Erat Demonstrandum" ("Ką ir reikėjo įrodyti"), kuriame pasakojama apie matematiką, užsitraukiantį policijos rūstybę teoremai skirto straipsnio išspausdinimu JAV žurnale be komunistinės valdžios leidimo.

Amerikietis Matthew McConaughey (Metjus Makonagis) buvo paskelbtas geriausiu aktoriumi už vaidmenį Jeano-Marco Vallee (Žano Marko Vali) filme "Dalaso pirkėjų klubas" (Dallas Buyers Club), o jo tėvynainė Scarlett Johansson (Skarlet Johanson) buvo pripažinta geriausia aktore už darbą Spike'o Jonze'o (Spaiko Džounzo) filme "Ją" (Her).

Šiemet festivalio bilietų buvo parduota 20-čia proc. daugiau nei pernai; iš viso buvo atėję maždaug 150 tūkst. žmonių.

Festivalio direktorius Marco Muelleris (Markas Miuleris), kuris anksčiau vadovavo Venecijos kino festivaliui, sakė, kad siekia vėl įrašyti Romą į tarptautinio kino žemėlapį.

 

BNS informacija

Nuotrauka: http://www.morguefile.com