Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Alpinistai iš Europos susigrūmė su savo vedliais šerpais ant Everesto šlaitų

29/04/2013

Taip pat skaitykite

Rusijoje nuskambėjo daina šlovinanti SSRS Vakarykščiai įvykiai Ukrainoje - tai buvo kruvinasis sekmadienis Mirė garsus rusų teatro ir kino aktorius Jurijus Jakovlevas ES vėliavos deginimas - nepriimtinas protestavimo būdas, sako Latvijos VRM vadovas

Katmandu, balandžio 29 d. (AFP-BNS). Du garsūs alpinistai iš Europos susigrūmė su savo vedliais nepaliečiais dideliame aukštyje ant Everesto kalno šlaito, o policija pradėjo tyrimą dėl šio incidento.

Šveicarijos pilietis Ueli Steckas (Uelis Štekas), pasiekęs alpinizmo rekordų, ir italas Simone Moro (Simonė Moras), kuris yra įkopęs į aukščiausią pasaulyje kalną jau keturis kartus, susikivirčijo su vedliais šerpais šeštadienį, artėdami prie 3-osios stovyklos, esančios 7 470 metrų aukštyje.

Šio incidento liudininku tapęs amerikietis, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė telefonu naujienų agentūrai AFP, kad U.Steckas ir S.Moro buvo paprašyti palaukti, kol grupė nepaliečių pritvirtins kelis lynus.

Europiečiai, lydimi vieno fotografo, įamžinančio jų pastangas įkopti į 8 848 metrų aukščio viršūnę nauju "neatskleidžiamu" maršrutu be papildomų deguonies atsargų, ignoravo tą prašymą iš kopė aukštyn, pasakojo liudininkas.

"Šerpai liepė jiems nekopti aukščiau jų, kol jie tvirtino lynus, tačiau jie vis tiek kopė. Tuomet atitrūko ledo gabalų, kurie kliudė šerpus, ir jie supyko", - teigė amerikietis.

Vėliau tą sieną grupė įtūžusių nepaliečių užkopė prie alpinistų palapinių ir apmėtė jas akmenimis, priversdami vyrus išlysti laukan. Užvirė karštas barnis, o galiausiai esą į darbą buvo paleisti kumščiai.

"Po kurio laiko gauja pasitraukė, o alpinistai susikrovė daiktus ir nulipo žemyn, praeidami netoli mūsų - kiek žinome, jie palieka kalną, - aiškino JAV alpinistas. - Buvo baisu žiūrėti - jų vos neužmušė."

Nepalo policija tiria šį incidentą, vietos pareigūnai sakė AFP.

"Mums buvo pasakyta, kad mūsų klientai nesutiko su šerpų vedlių nurodymais ir toliau kopė apledėjusioje vietoje", - sakė Katmandu įsikūrusios bendrovės "Cho-Oyu Trekking", organizuojančios ekspedicijas europiečiams, atstovas Anishas Gupta (Anišas Gupta).

"Kaip supratome, kažkuriuo metu užsieniečiai alpinistai pažėrė žemyn ledo ir kliudė vieną iš šerpų vedlių, išprovokuodami konfliktą", - A.Gupta aiškino AFP.

Bendrovė nurodė, kad tie du alpinistai nusileido žemyn nuo viršutinės kalno dalies.

Luklos miesto policijos konsteblis Rajas Kumaras (Radžas Kumaras) sakė AFP, kad U.Steckas naktį praleido ligoninėje prie vietos oro uosto, tačiau jis atrodė "visiškai normaliai" ir iš pažiūros nebuvo sužeistas.

Pirmadienio rytą U.Steckas nuskrido sraigtasparniu atgal į Everesto bazinę stovyklą, kur buvo pasilipęs S.Moro. Kaip pranešama, jiedu svarsto, ar dar kartą mėginti kopti į viršūnę.

Jau daugiau nei 3 tūkst. žmonių yra įkopę į Everesto viršūnę, per kurią eina Nepalo ir Kinijos siena. Pirmieji tai padarė Edmundas Hillary (Edmundas Hilaris) iš Naujosios Zelandijos ir šerpas Tenzingas Norgay (Tenzingas Norgėjus) 1953 metais.

Kasmet nuo balandžio į aukščiausią mūsų planetos kalną mėgina įkopti šimtai alpinistų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS