Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Rumunijoje riaušių policija išvaikė skalūnų dujų gavybos priešininkus

02/12/2013

Taip pat skaitykite

Serbijos kaime nušauti 13 žmonių, tarp jų mažametis Po Europos Žmogaus teisių teismo sprendimo Italija turi keisti šimtametes tradicijas Škotijoje priimtas gėjų santuokų įteisinimo įstatymo projektas Makedonijos premjeras pasigenda Graikijos noro išspręsti ginčą dėl pavadinimo

Pungeštis, Rumunija, gruodžio 2 d. (AFP-BNS). Rumunijoje šimtai riaušių policininkų, ginkluotų guminėmis lazdomis, pirmadienį paryčiais išvaikė apie 100 vieno kaimo gyventojų, įkūrusių protesto stovyklą teritorijoje, kurioje JAV bendrovė "Chevron" planuoja įrengti skalūnų dujų gavybos gręžinius, pranešė įvykių liudininkai.

Šiaurės rytinio Pungeščio kaimo gyventojai įkūrė protestų stovyklą viename privačiame lauke netoli vietos, kurioje Amerikos energetikos milžinė ketina įrengti pirmąjį žvalgomąjį gręžinį.

"Policija atvyko apie 3 val. (vietos ir Lietuvos laiku); jie mus sumušė ir ištempė", - 36 metų vietos gyventoja Elena Privač sakė naujienų agentūrai AFP.

"Jis mus prievarta išvarė iš stovyklos, kurią buvome įkūrę, ir užblokavo kelią, neleisdami pravažiuoti net mokyklos autobusams", - pridūrė ji.

Žurnalistams buvo neleista artintis prieš protestų vietos, o policija šio incidento nekomentavo.

Vienas AFP žurnalistas sakė, kad toje operacijoje dalyvauja apie tūkstantis riaušių policininkų, nors policija teigia, kad pareigūnų tebuvo 300. Lauko, kuriame protestuotojai įsikūrė prieš daugiau nei šešias savaites, buvo leidęs rengti tą akciją.

"Chevron" sustabdė savo veiklą tame regione, spalį prasidėjus protestams, ir pradėjo tiesioginę informacinę kampanija, supažindindama su savo planais.

Kaimo gyventojai bijo, kad "Chevron" naudojamas prieštaringai vertinamas uolienų hidraulinio plėšymo metodas gali pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai.

Naudojant šį metodą, į žemės gelmes dideliu spaudimu pumpuojamas vandens ir cheminių medžiagų mišinys, kuris sutrupina uolienas, atpalaiduodamas jose susikaupusią naftą ir dujas. Aplinkos apsaugos aktyvistai perspėja, kad šis procesas gali užteršti požeminius vandenis ir netgi sukelti nedidelius žemės drebėjimus.

Pungeštis yra vienas iš trijų kaimų Rumunijos neturtingame šiaurės rytų regione palei Juodosios jūros pakrantę, kur "Chevron" turi leidimą žvalgyti skalūnų dujų telkinius.

 

BNS informacija

Nuotrauka: morguefile.com