Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Kataro princui priklausantys istoriniai Lamberto rūmai Paryžiuje smarkiai nukentėjo nuo gaisro

10/07/2013

Taip pat skaitykite

Istorinius Paryžiaus rūmus nuniokojo didelis gaisras Euro įvedimas Latvijoje skatins ekonomikos plėtrą ir finansų stabilumą, sako premjeras Norvegijos premjero vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta Potvyniai Prancūzijoje pareikalavo pirmosios aukos, Lurdas lieka uždarytas

Paryžius, liepos 10 d. (AFP-BNS). Paryžiaus centre esantys Lamberto (Lambero) rūmai (Hotel Lambert), laikomi XVII amžiaus architektūros paminklu ir garsėjantys turtinga istorija, trečiadienį buvo apgadinti didelio gaisro, kilusio vykdant prieštaringai vertinamą renovacijos projektą.

Dešimtys ugniagesių apie šešias valandas malšino liepsnas, kurios įsiplieskė apie 1 val. 30 min. vietos (2 val. 30 min. Lietuvos) laiku rūmuose, esančio Sen Luji saloje prie Senos upės krantų.

Apie 12 kaimynystėje gyvenančių žmonių buvo evakuoti, o vienas ugniagesys buvo lengvai sužeistas.

Ugniagesiai nurodė, kad gaisro židinys buvo ant pastato stogo.

Gaisras "plito gana greitai, nes pastatas buvo tuščias, o jame vyko renovacija", ugniagesių tarnybos pulkininkas leitenantas Pascalis Le Testu (Paskalis Le Testiu) sakė naujienų agentūrai AFP.

"Ši operacija buvo sudėtinga, nes statinys yra pažeidžiamas", - pridūrė jis.

"Dabar turėsime nustatyti, kiek buvo paveiktos pastato konstrukcijos, kokia būklė viduje esančių meno kūrinių, kuriuos galėjo pasiekti dūmai ir liepsnos, taip pat vanduo, nors ėmėmės didžiausių pastangų juos apsaugoti", - aiškino pareigūnas.

Šie rūmai laikomi vienu iš puikiausių XVII šimtmečio vidurio Prancūzijos architektūros pavyzdžių. Jie išpuošti Charles'o Le Bruno (Šarlio Le Bruno) ir kitų to meto garsių tapytojų freskomis, o kartu su Senos upės krantais sudaro kompleksą, įrašytą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

XVII amžiaus 5-ame dešimtmetyje Sent Luji salos rytiniame pakraštyje pastatyti rūmai buvo suprojektuoti architekto Louis Vau (Luji Vo) turtingam finansininkui Nicolas Lambert'ui (Nikola Lamberui). Tas pats architektas vadovavo Versalio rūmų plėtrai, valdant Prancūzijos karaliui Liudvikui XIV.

Šie rūmai taip pat garsėja savo istorija: juose daugelį metų gyveno XVIII amžiaus filosofas Voltaire'as (Volteras) ir jo meilužė, o XIX amžiuje jie buvo tapę išeivių iš Lenkijos, vadovaujamų Adamo Jerzy Czartoryskio (Adomo Jurgio Čartoriskio), politine būstine.

2007 metais rūmus iš bankininkų Rothschildų (Rotšildų) šeimos nusipirko Kataro emyro brolis princas Abdullah bin Khalifa al Thani (Abdula bin Chalifa Sanis) už maždaug 60 mln. eurų (207 mln. litų).

Šis žingsnis išprovokavo paveldo apsaugos aktyvistų protestus, nes buvo baiminasi, kad naujasis savininkas sunaikins kultūros vertybę.

Prancūzijos teismas iš pradžių blokavo princo planus modernizuoti rūmus, įskaitant projektą įrengti automobilių keltuvą.

Šis ginčas buvo pagaliau išspręstas 2010 metų sausį, kai princas pasirašė sutartį su su paveldo apsaugos organizacija "Historic Paris" po kelias savaites trukusių įtemptų derybų, prižiūrimų vyriausybės.

Nuogąstaujama, kad istorinės pastato dalys buvo sunaikintos.

"Tai išties katastrofa, nes kovojome kad vykdant renovacijos projektą būtų išsaugotos freskos Heraklio galerijoje, o dabar viską supleškėjo arba buvo užlieta", - sakė netoliese gyvenanti Sophie Pons (Sofi Pon).

Kataro karališkoji šeima daug investavo Prancūzijoje, supirkdama prestižinius nekilnojamojo turto objektus, svarbių bendrovių, tokių kaip energetikos milžinė "Total" ir žiniasklaidos susivienijimas "Vivendi", akcijas, taip pat įsigijo Paryžiaus Sen Žermeno futbolo klubą.

Prancūzijos URM duomenimis, Kataras per pastaruosius penkerius metus investavo Prancūzijoje bent 12 mlrd. eurų (41,4 mlrd. litų).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS