Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Graikijos parlamentas priėmė teisės aktą, atveriantį kelią tolesniam ES ir TVF lėšų gavimu

18/07/2013

Taip pat skaitykite

Popiežius tupdo ant žemės "oro uostų vyskupus" Norvegijoje susidūrus dviem autobusams žuvo du žmonės, keli sužeisti Italijoje apie 10 migrantų nuskendo mėgindami nuplaukti į krantą iš savo laivo „Kelių ereliams“ tramdyti – psichologinės priemonės

Atėnai, liepos 18 d. (AFP-BNS). Graikijos parlamentas ketvirtadienį paryčiais nedidele balsų persvara priėmė didelio masto reformas numatantį teisės aktą, nuo kurio priklauso, ar šalis gaus naują išmoką pagal Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) finansinės pagalbos programą.

Koalicinės vyriausybės dauguma padėjo prastumti labiausiai ginčijamus straipsnius, kurie buvo išprovokavę kelias dienas trukusius protestus gatvėse, o naujasis įstatymas buvo priimtas 153 balsais prieš 140, nurodė parlamento pirmininkas.

Pagal šį įstatymą tūkstančiai viešojo sektoriaus darbuotojų, įskaitant mokytojus ir savivaldybių policijos pareigūnus, turės susirasti naują darbą kitur arba priimti tą, kuris jiems bus pasiūlytas. Priešingu atveju jie darbo vietų neteks.

Šis balsavimas buvo rizikingas koalicinei vyriausybei, turinčiai tik penkių balsų daugumą parlamente.

Šimtai protestuotojų buvo susirinkęs prie parlamento prieš vėlai vakare vykusį balsavimą, praėjus parai po to, kai tūkstančiai žmonių dalyvavo demonstracijose ir visuotiniams streike, protestuodami prieš naująją reformą.

Apie 4 200 viešojo sektoriaus darbuotojų turėtų būti perkelti į kitokį darbą jau iki liepos pabaigos.

Graikijai teks perskirstyti iš viso 25 tūkst. darbo vietų valstybinėse įstaigose, o iki metų pabaigos - atleisti dar apie 4 tūkst. žmonių.

Pagrindinė opozicinės kairiųjų partija "Syriza" šį teisės aktą prilygino "žmonių aukojimui" ir tvirtino, kad šalies skolintojai buvo motyvuoti "neapykantos", reikalaudami jį priimti.

Premjeras Antonis Samaras gynė šias nepopuliarias priemones, žadėdamas "geresnes dienas" graikams ir paskelbęs, kad bus 10 proc. sumažinti pardavimų mokesčiai restoranams, siekiant pagyvinti turizmą.

"Mūsų žmonėms ateis geresnių dienų, - A.Samaras sakė per televiziją, likus kelioms valandoms iki balsavimo. - Mes nepasiduosime. Kopsime į viršų ir pasieksime (šio kelio) pabaigą, kuri yra netoli."

A.Samaras pastarąjį mėnesį kovojo, kad išlaikytų savo vyriausybę, kai birželį prarado vieną iš koalicijos sąjungininkų po ankstesnės darbo vietų mažinimo bangos, paveikusios nacionalinį transliuotoją.

Ketvirtadienį Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble (Volfgangas Šoiblė) surengs retą vizitą Atėnuose - kaip pranešama, siekdamas padėti įkurti paramos fondą į sunkią padėti patekusioms verslo įmonėms.

Vokiečių politiko vizitas tapo dar vienu iššūkiu vyriausybei, kuri Atėnuose smarkiai sugriežtino saugumo priemones, siekiant atgrasyti bet kokius galimus protestus prieš W.Schaeuble. Šis Vokietijos ministras Graikijoje laikomas griežto taupymo politikos, smarkiai veikusios šalį pastaruosius ketverius metus, vienu iš pagrindinių apologetų.

Priėmus naująjį teisės aktą, Graikija turėtų gauti dar vieną 6,8 mlrd. eurų (23,5 mlrd. litų) išmoką iš finansinio gelbėjimo fondų, pritarus euro zonos finansų ministrams.

Graikijos viešojo sektoriaus dydis, veiksmingumas ir darbo santykių sąlygos nuolat buvo TVF ir ES dėmesio centre nuo tada, kai tarptautiniai skolintojai pritarė finansinio gelbėjimo programai ir su ja susietiems reikalavimams vykdyti reformas.

Pagal naująjį teisės aktą taip pat numatoma iš dalies pertvarkyti mokesčių sistemą, nustatant naujus apmokestinamų pajamų kriterijus ir keičiant kai kuriuos mokesčių tarifus.

Pasak vieno policijos šaltinio, apie 4 tūkst. viešojo sektoriaus darbuotojų trečiadienį buvo susirinkęs Atėnų centrinėje Konstitucijos aikštėje šalia parlamento, protestuodami prieš šį balsavimą.

Savivaldybės įmonių darbuotojai streikuoja nuo pirmadienio, o todėl sostinės gatvėse susikaupė kalnai šiukšlių.

Antradienį daugiau nei 20 tūkst. žmonių išėjo protestuoti Atėnuose ir Graikijos antrajame didžiausiame Salonikų mieste per pagrindinių profsąjungų paskelbtą visuotinį streiką.

Nuo ateinančios savaitės viešosiose proftechninėse mokyklose taip pat nebebus rengiami 52 specialybių darbuotojai, numatoma įstatyme, kurį pagrindinė privataus sektoriaus profsąjunga GSEE vadino antkapiu Graikijos darbininkams.

Graikija pastaruosius ketverius metus buvo priversta imtis daugelio skausmingų reformų mainais į 240 mlrd. eurų (828,6 mlrd. litų) finansinę pagalbą iš ES ir TVF.

Dideli darbo vietų, atlyginimų ir pensijų karpymai skaudžiai smogė graikams, provokuodami masinius protestus ir visuotinius streikus.

Jau šeštus metus šalį krečiant recesijai, o nedarbui pasiekus rekordinį lygį - 27 proc., nesitikima, kad Graikijos ekonomika vėl pradės augti anksčiau nei 2014 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS