Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Baltieji rūmai neigia šnipinėjantys JAV piliečius

07/06/2013

Taip pat skaitykite

Amerikietis, dešimtmetį nelaisvėje žaginęs tris moteris, nuteistas kalėti iki gyvos galvos Čilėje pradėti ekshumuoti Nobelio premijos laureato poeto Nerudos palaikai Los Andžele atidarytas naujas Lietuvos konsulatas JAV šnipinėjimo programa buvo "taikomasi" į ES pareigūnus

Vašingtonas, birželio 7 d. (AFP-BNS). Baltieji rūmai ketvirtadienį paneigė šnipinėjantys JAV piliečius arba Jungtinėse Valstijose gyvenančius žmones, kai žiniasklaida paskelbė, jog Vašingtonas vykdo didžiulio masto interneto sekimo programą.

Dienraštis "The Washington Post" ir Didžiosios Britanijos laikraštis "The Guardian" nurodė, kad Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) tiesiogiai renka informaciją iš interneto milžinių, tarp jų "Microsoft", "Google", "Facebook" ir "Apple". serverių apie privačių vartotojų vaizdo įrašus, nuotraukas ir elektroninius laiškus.

Šie pranešimai buvo paskelbti tuojau po to, kai "The Guardian" atskleidė žvalgybos agentūros vykdomą didelio masto programą, pagal kurią renkami duomenys apie pokalbius mobiliaisiais telefonais šalies viduje.

Tačiau vienas aukštas JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) administracijos pareigūnas sakė, kad Užsienio žvalgybinio stebėjimo teismas, šalies vykdomoji valdžia ir Kongresas prižiūri interneto sekimo programą.

"Tai apima plačias procedūras, konkrečiai patvirtintas teismo, siekiant užtikrinti, kad (tokia žvalgyba būtų vykdoma) tik prieš ne JAV piliečius ir už JAV ribų ir kad būtų mažinamas atsitiktinai gautos informacijos apie JAV piliečius įgijimas, saugojimas ir platinimas", - pridūrė pareigūnas.

Tuo tarpu JAV Kongresas neseniai iš naujo patvirtino tą programą pagal Užsienio žvalgybinio stebėjimo įstatymo 702-ąjį straipsnį - "po gausių posėdžių ir debatų", aiškino pareigūnas.

NSA programa, žinoma kaip PRISM, suteikianti žvalgybos bendruomenei tiesioginę prieigą prie interneto milžinių, tarp jų "Microsoft", "Yahoo", "Google", "Facebook", "Apple", "PalTalk", AOL, "Skype" ir "YouTube", tikriausiai sulauks itin prieštaringų vertinimų.

Žiniasklaidos pranešimuose sakoma, kad PRISM leidžia NSA ir Federaliniam tyrimų biurui (FTB) rinkti įvairią informaciją, tokią kaip atliktų internetinių paieškų istorija, elektroninių laiškų turinys, duomenys apie failų, tarp jų vaizdo ir garso įrašų, siuntimasis bei įkėlimas, taip pat interneto pašnekesių svetainių turinys

Kaip teigiama, PRISM buvo įkurta 2007 metais ir augo "eksponentiškai", o šiuo metu yra tapusi daugiausiai informacijos duodančiu šaltiniu JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) Kasdienei apžvalgai - šalies vadovui kasdien pateikiamai itin slaptai žvalgybos informacijos suvestinei.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS