Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Bangladeše susirgo 450 drabužių siuvyklos darbuotojų, įtariamas užterštas vanduo

06/06/2013

Taip pat skaitykite

Pasaulyje didėjantis smurtas susijęs su klimato pokyčiais, teigia mokslininkai Indiją šokiravusio grupinio studentės išžaginimo dalyviai nuteisti mirti R.Meilutytė yra puikus pavyzdys, sako trečia likusi plaukikė iš JAV J.Hardy Rusijos muitinė gavo nurodymą stabdyti Lietuvos pieno produktų importą

Daka, birželio 6 d. (AP-BNS). Apie 450 tekstilės darbuotojų pasijuto blogai per savo pamainas vienoje megztinių siuvykloje netoli Bangladešo sostinės, o pareigūnai ketvirtadienį nurodė, kad tuos negalavimus galėjo sukelti užterštas vanduo.

Sveikatos apsaugos ministerijos tyrėjai pradėjo tikėtinų teršalų paieškas vandens mėginiuose, paimtuose iš drabužių fabriko "Starlight", sakė vietos medicinos pareigūnas Syedas Habibullah (Saidas Habibula).

Daugybė darbuotojų pradėjo vemti, pajuto šleikštulį ir skrandžio veiklos sutrikimus trečiadienį, praėjus maždaug dviem valandoms nuo jų pamainos pradžios. Pasak S.Habibullah, hospitalizuoti darbuotojai buvo gydomi daugiausiai fiziologinio tirpalo lašelinėmis, o tie kurių būklė pagerėjo, buvo išrašyti iki ketvirtadienio.

Toje įmonėje geriamasis vanduo tiekiamas iš požeminio rezervuaro, sakė "Starlight" vykdomasis direktorius Mohammadas Shafiur Rahmanas (MohamedasŠafiur Rahmanas). Vanduo pumpuojamas į cisterną ant aštuonių aukštų pastato stogo ir į kiekvieną aukštą gabenamas plastikinėse talpose. Geriamasis vanduo tiekiamas atskirai, o darbuotojų prašoma negerti vandens iš čiaupų, aiškino jis.

Dakos priemiestyje Gazipure įsikūręs siuvimo fabrikas, turintis apie 6 000 darbuotojų, buvo uždarytas trečiadienį, tačiau ketvirtadienį atnaujino darbą.

"Per naktį išvalėme rezervuarus, ir dabar vanduo saugus gerti", - teigė M.Sh.Rahmanas.

Bangladeše veikia tūkstančiai aprangos siuvimo fabrikų, kuriuose darbo sąlygos neretai būna pavojingos. Praeitą mėnesį vieno tokio fabriko pastatui sugriuvus netoli Dakos, žuvo 1 129 darbuotojai; daug kitų buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS