Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Bostono oro erdvė uždaryta dėl įtariamo maratono sprogdintojo gaudynių

19/04/2013

Taip pat skaitykite

Nobelio premija chemijos srityje atiteko trims molekulinės chemijos tyrėjams Gyvybes nusinešusi audra praūžė ir Baltijos šalyse "Nojus band" pristatys naujas dainas akustiniame koncerte Londone Londono lietuvių regbio klubas vėl sutriuškino konkurentus

Bostonas, Masačusetsas, balandžio 19 d. ("Reuters"-AP-BNS). JAV Federalinė aviacijos administracija (FAA) penktadienį uždarė 11 kilometrų pločio oro erdvės ruožą virš Bostono šiaurės vakarinių rajonų, siekiant užtikrinti "saugią aplinką teisėsaugos veiklai", policijai ieškant antrojo įtariamo Bostono maratono sprogdintojo.

Šis apribojimas, panašus į paskelbtą po pirmadienį įvykdyto dvigubo išpuolio, taikomas visiems orlaiviams, skraidantiems žemiau nei 914 metrų aukštyje, sakoma FAA paskelbtame pranešime.

Kaip praneša JAV žiniasklaida, du įtariami Bostono maratono sprogdintojai yra iš Čečėnijos kilę broliai.

Vienas iš įtariamųjų, kuris tebėra laisvėje, buvo įvardytas kaip 19-metis Džocharas A. Carnajevas iš Kembridžo miesto Masačusetse, o per susišaudymą su policija Bostono priemiestyje Votertaune buvo nukautas 26 metų Tamerlanas Carnajevas.

Bostone, kuriame tebejaučiama didelė įtampa dėl išpuolio per maratoną, ir jo vakariniuose priemiesčiuose pareigūnai sustabdė viešąjį transportą ir paragino žmones likti namuose, tęsiant antrojo įtariamojo gaudynes.

Tas vyras, dėvintis baltą beisbolo kepuraitę, buvo matomas stebėjimo kamerų pirmadienį padarytuose įrašuose prieš sprogdinimus prie maratono finišo linijos.

"Manome, kad tas žmogus yra teroristas, - sakė Bostono policijos komisaras Edas Davisas (Edas Deivisas). - Manome, kad tas vyras atvyko čia žudyti žmonių."

Pareigūnai primygtinai ragino Bostono priemiesčių Votertauno, Niutono, Arlingtono, Voltamo, Belmonto, Kembridžo ir Olstono-Braitono gyventojus likti namuose.

Tuose priemiesčiuose gyvena mažiausiai ketvirtis milijono žmonių. Visa Bostono viešojo transporto sistema buvo sustabdyta, o verslo įmonių prašoma nedirbti visą penktadienį. Žmonėms, laukiantiems autobusų ir metropoliteno stotelėse, buvo nurodyta eiti namo.

Buvo sustabdyti visi viešojo transporto reisai, įskaitant autobusus, metropoliteną, troleibusus, priemiestinius traukinius ir laivus, sakė Masačusetso įlankos susisiekimo valdybos atstovas Joe Pesaturo (Džo Pesaturas).

Pareigūnai sakė, kad ketvirtadienio vakarą vyras, žinomas kaip "įtariamasis su balta kepuraite", buvo nufilmuotas apsaugos vaizdo kamerų per apiplėšimą vienoje būtiniausių prekių krautuvėje Kembridže, netoli Masačusetso technologijų instituto miestelio, kur vienas universiteto policijos pareigūnas žuvo, kai išvyko tikrinti pranešimo apie neramumus, sakė valstijos policijos pulkininkas Timothy Albenas (Timotis Albenas). Tas policininkas mirė nuo daugelio šautinių žaizdų.

Pareigūnai nurodė, kad vėliau abu įtariamieji pagrobė automobilį "Mercedes-Benz", kurio vairuotoją vežiojosi kartu apie pusvalandį, kol paleido jį vienoje degalinėje Kembridže. Tas vyras nenukentėjo.

Ieškant automobilio prasidėjo gaudynės, per kurias įtariamieji atvažiavo į Votertauną. Pareigūnai pasakojo, kad jie iš mašinos mėtė sprogstamuosius užtaisus ir įsitraukė į susišaudymą su policija. Per tas gaudynes buvo sunkiai sužeistas vienas transporto policijos pareigūnas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS