Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Britanija kovos dėl galimybės apsaugoti britų pašalpų sistemą nuo piktnaudžiavimo

13/12/2013

Taip pat skaitykite

Mirties bausmės grąžinimas prieštarautų Konstitucijai Kipras sušvelnino suvaržymus krizės ištiktuose bankuose Pakistaną vėl sukrėtė stiprus 6,8 balo žemės drebėjimas, žuvo 12 žmonių Indonezijoje vėl išsiveržė Sinabungo ugnikalnis

Šalies darbo ir pensijų reikalų sekretorius Janas Dankanas Smitas (Iain Duncan Smith) perspėja imigrantus, kad šie turi susimąstyti dėl savo gebėjimų kalbėti angliškai. Prastai kalbantys asmenys vargiai susiras darbą.

Darbo ir pensijų reikalų sekretorius teigia, kad vyriausybė ketina imtis priemonių, leisiančių užkirsti kelią imigrantams piktnaudžiauti socialinės rūpybos sistema. Ketinama sugriežtinti imigrantams skirtą "nuolatinės gyvenamosios vietos" testą.

Tačiau šio testo sugriežtinimas imigrantams gali pastūmėti Didžiąją Britaniją į tolimesnį konfliktą su Europos Komisija, kadangi anot pastarosios, toks Britanijos žingsnis imigrantų iš Europos Sąjungos šalių atžvilgiu būtų įstatymiškai neteisėtas. 

J. D. Smito teigimu, šis žingsnis - teisėtas ir būtinas, siekiant apsaugoti Britaniją nuo "išmokų turistams".

"Tai yra gyvybiškai svarbu. Mes turime turėti griežtas taisykles, siekiant apsaugoti mūsų išmokų sistemos vientisumą. Britų visuomenė pagrįstai susirūpinusi dėl to, kad imigrantai turėtų prisidėti prie šios šalies gerovės, o ne išaudoti mūsų išmokų sistemą."

Vyriausybė keičia "nuolatinės gyvenamosios vietos testą" , kuris buvo įvestas 1994 metais, siekiant apsaugoti išmokų sistemą nuo piktnaudžiavimo.

Duncan Smith sakė: “Nuolatinės gyvenamosios vietos testas yra pirma iš priemonių, užtikrinsiančių sąžiningą sistemą. Visų pirma me turime palaikyti tuos asmenis, kurie iš tikrųjų ieško darbo, o ne išnaudoja mūsų šalį."

Sugriežtinti testai bus įvesti visose darbo biržose iki kitos savaitės pabaigos, imigrantai turės atsakyti daugiau klausimų ir pateikti daugiau įrodymų, kad galėtų pretenduoti į išmokas.

Pirmą kartą pareigūnai galės klausti apie imigrantų kalbos įgūdžius, ar jie yra pakankami, kad šie galėtų gauti darbą Didžiojoje Britanijoje. Imigrantai taip pat bus prašomi įrodyti, kad jie bandė susirasti darbą  dar iki tol, kol jie atvyko į šią šalį.

Darbuotojai vykdantys šias apklausas (testus) galės rinktis iš daugiau nei 200 klausimų. Tai du kartus daugiau nei buvo anksčiau.

J. D.Smitas tvirtino, kad "nuolatinės gyvenamosios vietos" testas atitinka Europos teisės aktus.
"Europos Komisija nori bylinėtis, teigdama, kad testas yra diskriminuojantis. Aš iš esmės nesutinku ir ketinu kovoti. Tai yra ne tik teisiška, bet ir gyvybiškai svarbu, siekiant apsaugoti britų pašalpų sistemą nuo piktnaudžiavimo."

 

Parengta pagal telegraph.co.uk informaciją

EuroPlius.com

Nuotrauka: Daily Mail