Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPikantiškos naujienos

Britų karalienės priimta Malala nesulaikė kikenimo, princui Philipui pajuokavus

19/10/2013

Taip pat skaitykite

Šv. Valentino diena: 15 faktų apie bučinius Britų ministras pirmininkas pats kepa sau duoną JAV paslapčių viešintojui Snowdenui skirtas apdovanojimas "už principingumą žvalgyboje" Liepsnojo ąžuolo širdis: piktavalio niekšybė ar gamtos išdaiga?

Londonas, spalio 18 d. (AFP-BNS). Pakistane už mergaičių teisę mokytis kovojanti Malala Yousafzai (Malala Jusafzai) penktadienį susitikime su Didžiosios Britanijos karaliene Elizabeth II (Elzbieta II) Bakingamo rūmuose sunkiai sulaikė juoką, kai ją prajuokino karalienės vyras princas Philipas (Pilypas).

Pernai spalio 9 dieną mokyklos autobuse talibų į galvą peršauta 16-metė liko gyva ir buvo išsiųsta gydytis į Britaniją, kur ji ir dabar gyvena.

Palydėta savo tėvo Ziauddino (Zijaudino), Malala įteikė karalienei savo autobiografiją "I Am Malala" (Aš esu Malala), sakydama: "Man didžiulė garbė būti čia, norėčiau Jums padovanoti šią knygą".

Priimdama dovaną 87-erių monarchė atsakė: "Labai gražu iš Jūsų pusės".

Malala pasakė karalienei, kuri yra Sandraugos vadovė, kad karštai norėtų, jog kiekvienas vaikas pasaulyje turėtų teisę į švietimą ir ketinanti dėl to kovoti toliau.

"Ypač ir šioje šalyje, - pridūrė Malala. - Girdėjau, kad daug vaikų negali mokytis, aš noriu tęsti šį darbą".

92-ejų princas Philipas pajuokavus, kad Didžiojoje Britanijoje žmonės išleidžia savo vaikus į mokyklą, kad jų nebūtų namie, Malala sunkiai sutramdė juoką.

Rūmų Baltojoje svetainėje surengtame priėmime dalyvavo apie 350 svečių iš viso pasaulio akademinių įstaigų.

Po susitikimo Malala sakė žurnalistams šią dieną nenorėjusi praleisti pamokų bet padariusi išimtį ir atvykusi į Bakingamo rūmus.

"Turėjau praleisti pamokas, nes susitikau su karaliene, - sakė ji. - Man tokia garbė būti čia Bakingamo rūmuose. Tikrai man garbė susitikti su karaliene".

"Aš norėjau pakalbėti apie mergaites, kurios nesimoko aukštesnėse klasėse, kad kiekvienos šalies vyriausybė imtųsi atitinkamų veiksmų", - pažymėjo Malala.

"Mes turime kovoti už švietimą kenčiančiose šalyse, besivystančiose šalyse, bet taip pat ir čia", - pabrėžė ji.

Paklausta apie kunigaikščio pokštą, ji paaiškino: "Jis sakė, kad tėvai pavargsta nuo vaikų, ir dėl to išsiunčia juos į mokyklą, tad aš susijuokiau".

Po išpuolio Pakistane Malala buvo išskraidinta į Didžiąją Britaniją ir gydyta Karalienės Elizabeth ligoninėje Birmingame; ši ligoninė pavadinta dabartinės monarchės velionės mamos vardu.

Šiame mieste Malala gyvena su savo tėvais, tęsia mokslus. Ji susilaukė pagarbos Vakaruose, kalbėjo Jungtinėse Tautose, susitiko su JAV prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama), buvo laikoma pretendente į Nobelio taikos premiją.

Šeštadienį Edinburge Malala susitiks su dviem savo mokyklos draugėmis, kurios buvo sužeistos kartu su Malala.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS