Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Egipto vyriausybė laikys nuverstą lyderį Mubaraką namų arešte

22/08/2013

Taip pat skaitykite

Rytų Londono krepšinio klubas BC "Medelynas" pasiryžęs nugalėti Putinas perspėjo Prancūziją, kad pritarus gėjų santuokoms, Rusija gali peržiūrėti įvaikinimo sąlygas Metų pabaigoje Lietuvos sostinėje bus surengtas Rūtos Meilutytės Šeimų plaukimo turnyras Laikinasis Egipto premjeras - buvęs finansų ministras liberalas

Kairas, rugpjūčio 22 d. (AP-BNS). Egipto premjeras trečiadienį nurodė, kad nuverstas autokratinis šalies lyderis Hosni Mubarakas (Hosnis Mubarakas), praleidęs ilgiau nei dvejus metus kalėjime, bus laikomas namų arešte.

Šis pranešimas buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai teismas nurodė paleisti H.Mubaraką, - pirmąkart nuo jo pirmojo arešto 2011 metų balandį.

Toks sprendimas gali dar labiau pakurstyti įtampą itin susipriešinusiame Egipte.

Daugelis baiminosi, kad H.Mubarako paleidimas sustiprins islamiškų jėgų kaltinimus, jog praeitą mėnesį įvykdytas karinis perversmas buvo žingsnis ankstesnio režimo atkūrimo link.

Premjero Hazemo el Beblawi (Hazimo Beblavio) pranešime sakoma, kad jis nurodė laikyti H.Mubaraką namų arešte, tęsiant nepaprastąsias priemones, nustatytas šį mėnesį.

Panašu, kad šis pareiškimas buvo paskelbtas tikintis sušvelninti kritiką dėl H.Mubarako paleidimo iš kalėjimo ir užtikrinti, kad jis stos prieš teismą ateinančią savaitę kitoje byloje.

Kalėjimo pareigūnai sakė, kad H.Mubarakas gali būti paleistas jau ketvirtadienį.

Kol kas neaišku, kur buvęs prezidentas bus laikomas namų arešto sąlygomis - ar vienoje iš savo rezidencijų, ar ligoninėje dėl jo trapios sveikatos.

Nuo H.Mubarako nuvertimo jo šalininkai skelbė prieštaringą informaciją apie 85 metų buvusio lyderio sveikatos būklę, teigdami, jog jis patyrė insultą, infarktą ir retkarčiais patirdavo komą. Tuo tarpu jo kritikai tokius pareiškimus vadina mėginimu užsitikrinti visuomenės užuojautą ir švelnesnį teismo sprendimą.

Jo žmona Suzanne (Siuzan), kuri gyvena Kaire ir beveik nesirodo viešumoje, retkarčiais aplankydavo kalėjime H.Mubaraką ir du jų sūnus. Tačiau saugumo pareigūnai sakė, kad H.Mubarakas veikiausiai bus perkeltas į vieną karinę ligoninę dėl pašlijusios sveikatos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS