Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Lietuvoje minimas Sąjūdžio gimtadienis

03/06/2015

Taip pat skaitykite

Lietuvos ekspozicija Londono dizaino festivalyje​ Tabako direktyvos naujovės: 2020 metais bus uždraustos mėtinės cigaretės Tibete po žemės nuošliauža žuvo 21 ir dingo dar 62 žmonės Lenkų tautybės vyras uždusino ir sudegino savo merginą, siekdamas atgauti namą bei gyvybės draudimą

Prieš dvidešimt septynerius metus birželio 3 dieną buvo įkurtas Sąjūdžio judėjimas, kuris paskatino Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimą ir Sovietų Sąjungos griūtį. Sąjūdis siekė, kad Lietuva būtų laisva, nepriklausoma, demokratiška vakarietiškos orientacijos valstybė.

Tikslas pasiektas. O tada, 1988-tųjų birželio 3–čiąją,  mokslininkai, rašytojai, filosofai  Mokslo akademijoje susirinko aptarti naujos Sovietų sąjungos konstitucijos. Po diskusijų dėl Michailo Gorbačiovo paskelbtos  pertvarkos rėmimo,  buvo išrinkta 35-ių asmenų Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinė grupė.

Steigiamasis Sąjūdžio suvažiavimas įvyko tų pačių metų rudenį. 1990-aisais Sąjūdžio remiami kandidatai Aukščiausiojoje taryboje–Atkuriamajame seime gavo daugiau negu 100-ą mandatų. Sąjūdžio deputatų balsais buvo priimtas 90-ųjų kovo 11-tosios Lietuvos Nepriklausomos Valstybės atkūrimo aktas.

Gyvenimas Lietuvoje per 25 metus smarkiai pasikeitė ir tai yra akivaizdu. Prieš 27 metus viskas buvo uždara, daug kas nebuvo galima, o dabar gyvename atviroje demokratinėje valstybėje, atviroje visuomenėje. Kalbant apie materialinę gerovę, tai visuomenė šiandien yra labai įvairi.

Prieš 27 metus pagrindinis dalykas buvo išsivaduoti, dėl to kovojome. Žmonės paprastai labiau prisimena tai, ką jie patys yra matę ar išgyvenę, o 25 ar 27 metų jaunimas tai žino iš pasakojimų. Natūralu, kad jauni žmonės apie šiuos įvykius žino mažai.

Dabar jaunimėliui kur kas labiau rūpi smagesni naujų laikų dalykai. Norisi jam palinkėti nepristigti išminties ir pastangų, kad jų tėvų ir senelių iškovojimai būtų puoselėjami, nebūtų prarasti, nenugrimztų ir nepaskęstų istorijos dulkėse. 

Asmeninio archyvo nuotr..

Šarūnas PREIKŠAS,

europlius.com