Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Europos Tarybos vystymo bankas giria Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES

15/03/2013

Taip pat skaitykite

Baltarusijos KGB baigė tyrimą dėl pliušinių meškiukų desanto Geros valios žaidynės: John Rudd tapo plaukimo komandos treneriu Viltys, kad Ukrainos ES Asociacijos sutartis bus pasirašyta per Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai Pakistano uostamiestyje bombos sprogimas užmušė šešis žmones

Vilnius, kovo 15 d. (BNS). Europos Tarybos vystymo banko (EVB) vienas vadovų sako, kad Lietuva tinkamai ruošiasi pirmininkavimui Europo Sąjungai (ES), ir pabrėžia, kad šiuo laikotarpiu dėmesio centre bus santykiai su kaimynais, visų pirma Ukraina.

"Turiu labai gerą įspūdį. Pirmą kartą su kolegomis iš Lietuvos Vyriausybės Lietuvos pirmininkavimą aptarėme 2009 metais. Manau, jog Lietuva jau ruošiasi daug metų tam. Lietuva turi daug svarbių temų, numatytų darbotvarkėje, svarbiausia viena jų, manau, - Rytų partnerystės viršūnių susitikimas", - BNSpenktadienį Vilniuje sakė EVB valdytojo pavaduotojas Mikolajus Dowgielewiczius (Mikolajus Dovgielievičius), kuris susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Jis sakė tikintis, kad lapkritį rengiame Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje bus pasirašytas asociacijos sutarimas su Ukraina, ir parafuoti susitarimai su Gruzija, Armėnija ir Moldova.

Premjeras A.Butkevičius BNS sakė, kad asociacijos sutarties pasirašymas reikštų lūžį ESir Ukrainos santykiuose ir būtų "istorinis įvykis".

"Kalbėjome apie Ukrainą, Gruziją, Azerbaidžaną, Armėniją, ar bus pasirašyta asocijuota sutartis su Ukraina - būtų labai gerai, kad būtų pasirašyta ir įvyktų tam tikras lūžis tarp ES ir Ukrainos, ir būtų istorinis įvykis", - BNS sakė A.Butkevičius.

Jo teigimu, susitikimo metu buvo naudinga išgirsti apie Lenkijos patirtį pirmininkaujant ES.

Rengdamasi ESRytų partnerystės viršūnių susitikimui Vilniuje, Lietuva siekia, kad iki jo arba jo metu būtų pasirašyti asociacijos bei glaudaus bendradarbiavimo ir plataus masto laisvos prekybos erdvės susitarimai.

Iki susitikimo taip pat tikimasi baigti derybas dėl asociacijos susitarimų su Moldova, Gruzija ir galbūt Armėnija.

bns.lt