Muzikantai

PradžiaDienos naujienos

Italija turėtų "priešintis" Europai dėl griežto taupymo vajaus, teigia buvęs premjeras Berlusconi

26/04/2013

Taip pat skaitykite

Teismas nagrinėja sulaikytos Vilniuje pusnuogės protestavusios ukrainietės iš "Femen" bylą Urugvajaus prezidentas neapdairiai išpeikė Argentinos lyderę prie įjungto mikrofono Islandija. Įdomiausi faktai apie geizerių šalį Skerdynės prekybos centre Kenijoje yra "žinia vakariečiams" sako "al Shebab"lyderis

Roma, balandžio 26 d. (AFP-BNS). Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi (Silvijus Berluskonis), kurio partija veikiausiai dalyvaus valdančiojoje koalicijoje, kurios kontūrai turėtų išryškėti penktadienį, pareiškė, kad naujoji vyriausybė turėtų "priešintis" Europai dėl griežto taupymo vajaus ir nustatytos 3 proc. biudžeto deficito ribos.

"Galėtume pagalvoti apie priešinimąsi Europai, paaiškinant, kad 3 proc. deficito riba ir fiskalinis paktas yra teisingi, bet ne tuomet, kai jau esate recesijoje", - S.Berlusconi sakė duodamas interviu dienraščiui "Corriere della Sera".

"Ar tai būtų dvikova su Europos Sąjunga? - Nebūtinai. Nematau bendro vadovavimo šioje srityje ir manau, kad netgi Briuselis pradeda įsitikinti, jog taupyta buvo per daug", - pažymėjo jis..

76 metų milijardierius žiniasklaidos magnatas sakė norintis tapti naujuoju finansų ministru, tačiau pripažino, jog tai mažai tikėtina, ir siūlė į šį postą įtakingą savosios "Laisvės žmonių" partijos narį Renato Brunettą (Renatą Brunetą).

R.Brunetta griežtai kritikavo Vokietijos vaidmenį Europoje ir pasisakė prieš biudžeto išlaidų taupymo politiką, vykdytą buvusio ES komisaro Mario Monti (Marijaus Mončio) vadovaujamos kadenciją baigiančios vyriausybės, įskaitant jos įvestą nepopuliarų nekilnojamojo turto mokestį.

M.Monti pakeitė S.Berlusconi, kai į daugelį skandalų įsivėlęs premjeras buvo nuverstas per maištą savo partijoje ir kilus panikos bangai finansų rinkose.

S.Berlusconi kritikavo technokratą M.Monti, sakydamas: "Jis terorizavo, nustatydamas siaubingus tikslus. Dabar mums reikia politinės vyriausybės, kuri galėtų iš naujo užvesti ekonomiką. Jeigu jie tikrai norėtų tvarkyti reikalus - ką gi, jie kreiptųsi į mane."

Tuo tarpu nuosaikių kairiųjų pažiūrų eurofilas Enrico Letta (Enrikas Leta), kuris taip pat pasisakė už švelnesnę taupymo politiką ir didesnį dėmesį socialiniams klausimams, buvo pasiūlytas tapti premjeru, o penktadienį jis mėgins suformuoti savo kabinetą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS