Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Ivanišvilis ruošiasi trauktis iš politikos, kai tik pasitrauks dabartinis Gruzijos prezidentas

24/06/2013

Taip pat skaitykite

Alpinistai iš Europos susigrūmė su savo vedliais šerpais ant Everesto šlaitų "Alitalial" ėktuvas Romos oro uoste nuslydo nuo tūpimo tako Atidengtas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui ir Lenkijos karaliui Jogailai bei jo žmonai Jadvyga Budapeštas ruošiasi rekordiniam potvyniui

Tbilisis, birželio 24 d. ("Interfax"-BNS). Gruzijos ministras pirmininkas Bidzina Ivanišvilis ketina trauktis iš politikos, kai tik pasitrauks dabartinis šalies prezidentas Michailas Saakašvilis ir bus surengti nauji prezidento rinkimai.

"Aš ketinu greitai baigti dalyvavimą politikoje. Kai tik Saakašvilis pasitrauks ir bus surengti nauji prezidento rinkimai (2013 metų spalį), aš joje neliksiu ilgiau nei kelias dienas", - sakė jis interviuEstijos laikraščiui "Postimees", ištraukas iš kurio sekmadienį publikavo beveik visa Gruzijos spauda.

Ministras pirmininkas sakė nenorintis, kad pagrindinis dėmesys būtų skiriamas vienam asmeniui, nes "tai kenkia politikai Gruzijoje".

"Svarbiausi yra trys postai, kuriuos paminėjau anksčiau (prezidento, premjero ir parlamento pirmininko). Aš tikiu, kad visi jie teks švariems žmonėms, demokratams. Nepriklausoma teisinė sistema ir laisva žiniasklaida taip pat būtinos. Mums reikia šviežio kraujo", - sakė B.Ivanišvilis

Jis pabrėžė, kad be opozicijos demokratija yra neįmanoma. "Mes labai gerai tai suvokiame", - sakė jis. B.Ivanišvilio nuomone, neatrodo, kad prezidentą palaikantis Vieningasis nacionalinis judėjimas gali peraugti į veiksmingą opoziciją.

"Šį vaidmenį jie vaidins tol, kol joje liks. Niekas neketina nuslopinti opozicijos, priešingai, nei sako M.Saakašvilis. Jie patys kenkia savo partijai savo veiksmais ir negali pasimokyti iš to, kas įvyko. Jie vis dar tvirtina, kad balta yra juoda ir juoda yra balta. Jiems nepavyks užimti opozicijos nišos, mes dar turime rezervą pačioje valdančiojoje koalicijoje, kurią sudaro šešios partijos", - kalbėjo premjeras.

Vėliau sekmadienį, komentuodamas "Postimees" duotą interviu, jis pasakė Gruzijos žurnalistams, kad iš politikos pasitrauks tada, kai tai bus būtina Gruzijai ir gruzinų tautai.

"Mano išėjimas iš politikos reiškia, kad nuo lengvo pereinu prie sunkesnio. Tai reikš, kad vyriausybėje paliksiu patikimą komandą, ir tik po to aš pasitrauksiu ir tapsiu aktyviu veikėju visuomenėje, kuri siekia kuo greičiau tapti Europos bendruomenės dalimi", - sekmadienį sakė B.Ivanišvilis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS