Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

JAV senatorius McCainas buvo nuvykęs į Siriją susitikti su sukilėliais

28/05/2013

Taip pat skaitykite

Irake siautėja "karas su mečetėmis" Pietų Afrikos žydų mityba pagal lietuvių tradicijas Lietuvio M.Leonavičiaus nužudymu kaltinamas 18-metis jo tautietis J.Meko vaikai metus laukia Lietuvos pilietybės

Vašingtonas, gegužės 28 d. (AFP-BNS). JAV senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas), kuris ragina apginkluoti Sirijos opoziciją, pirmadienį iš Turkijos buvo nuvykęs į Siriją susitikti su šios karo draskomos šalies sukilėlių lyderiais, pranešė jo atstovas.

J.McCainas, kuris 2008 metų rinkimuose buvo respublikonų kandidatas į prezidentus, sieną kirto su neskelbtu vizitu, kuris truko kelias valandas ir po kurio jis grįžo į Turkiją.

"Galiu patvirtinti šią kelionę. Tai įvyko šiandien", - pirmadienį sakė Brianas Rogersas (Brajenas Rodžersas), patvirtindamas pranešimą, kurį pirmoji paskelbė JAV naujienų interneto svetainė "The Daily Beast". Atstovas pridūrė, kad su J.McCainu į Siriją nevyko jokie kiti JAV Kongreso nariai.

Tas vizitas buvo surengtas tuo metu, kai JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keriui) Paryžiuje susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru tartis dėl to, kaip įkvėpti gyvybės Sirijos taikos konferencijai.

"The Daily Beast" pranešė, kad J.McCainas į šalį įvažiavo su generolu Salemu Idrisu, kuris vadovauja Laisvos Sirijos armijos Aukščiausiajai karinei tarybai.

Pranešime sakoma, kad per derybas sukilėlių lyderiai prašė JAV didinti paramą Sirijos opozicijai tiekiant sunkiąją ginkluotę, nustatant neskraidymo zoną ir rengiant antskrydžius prieš Sirijos režimo pajėgas.

J.McCainas yra vienas griežčiausių JAV prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) Sirijos politikos kritikų. Prezidento sprendimu, Vašingtonas teikia neletalinę ir humanitarinę pagalbą Sirijos sukilėliams, bet kol kas atsisako tiekti ginklus.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS