Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV siaubingas tornadas Oklahomos priemiestyje nusinešė 51 gyvybę, 20 vaikų

21/05/2013

Taip pat skaitykite

Tunelyje susidūrė du autobusai JAV nuo bėgių nulėkė traukinys, per įvykusį sprogimą sugriuvo gretimi pastatai Masiniam šnipinėjimui padėjo tašką JAV ir Irano vadovai per šių šalių istoriją pirmą kartą pasikalbėjo telefonu

Muras, Oklahoma, gegužės 21 d. (AP-"Reuters"-BNS). Jungtinėse Valstijose pirmadienį vakare per Oklahomos miesto pakraštyje esantį Murą nuūžęs reto galingumo poros mylių (3 km) pločio tornadas, kurio vėjai siekė 200 mylių per valandą (320 km per val.) greitį, nusinešė mažiausiai 51 gyvybę, savo kelyje sugriovė virtines namų, vertė automobilius vieną ant kito, po griuvėsiais paliko dešimtis moksleivių.

Tarp žuvusiųjų buvo mažiausiai 21 vaikas. Tokį skaičių patvirtino Oklahomos medicinos ekspertizės tarnyba, nurodžiusi dar, kad regiono ligoninėse pagalba teikiama 230 žmonių, tarp kurių yra mažiausiai 45 vaikai. Kai kurių sužeistųjų būklė kritiška.

Gelbėtojai tamsoje pradėjus lyti rausėsi po griuvėsius. Visiškai suniokota Plazos pradinė mokykla; audra nunešė jos stogą, išvartė sienas. Iš griuvėsių ištraukti keli gyvi vaikai.

Šis tornadas yra vienas mirtingiausių JAV - prieš dvejus metus Džopline, Misurio valstijoje, tornadai nusinešė 161 žmogaus gyvybes.

Savo vaikų ieškančių tėvų "širdys sudaužytos", spaudos konferencijoje sakė gubernatorė Mary Fallin (Meri Folin).

Galingas viesulas - toks vėjų greitis būna mažiau nei 1 proc. visų viesulų - nusiaubė Muro priemiestį, kur griuvėsiais virto kvartalas po kvartalo, buvo sumaigyti lengvieji automobiliai ir sunkvežimiai. Muras yra JAVVidurio vakarų regione, vadinamame Viesulų alėja.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba apskaičiavo, kad viesulo skersmuo buvo 0,8 km ir kad pagal penkių stiprumo kategorijų skalę jis buvo ketvirtos kategorijos (EF-4).

Vaizdo medžiagoje matyti tamsus, daugiau kaip pusvalandį lėtai judantis stulpas, kuris gatvėse barsto sulaužytas medžių šakas, pastatų izoliacines medžiagas, stiklo šukes.

Dėmesys greitai nukrypo į Plazos Tauerso pradinę mokyklą, kur viesulas nuplėšė stogą, išvertė sienas, o žaidimų aikštelę pavertė sumaitoto plastiko ir metalo mase.

"Matėsi aplink jį besisukančios nuolaužos, pavyzdžiui, iškabos, izoliacinės medžiagos ir panašūs dalykai", - pasakojo Chrisas Calvertas (Krisas Kalvertas), kuris viesulą matė maždaug iš už 1,6 km atstumo.

Kelis iš mokyklos griuvėsių išgelbėtus vaikus gelbėtojai, perduodami iš rankų į rankas, perkėlė į pagalbos centrą automobilių stovėjimo aikštelėje.

Žmonių griuvėsiuose buvo ieškoma ir sutemus. Gelbėtojai betoną trupino kūjiniais perforatoriais ir kūjais, o buldozeriai strigo purve.

Kitoje gatvės pusėje gyvenantis Jamesas Rushingas (Džeimsas Rašingas) išgirdęs pranešimus apie besiartinantį viesulą nubėgo į tą mokyklą, kurią lankė jo penkerių metų globotinis Aidenas. J.Rushingas manė, kad ten bus saugesnis.

"Maždaug dvi minutės po to, kai ten nusigavau, mokykla pradėjo byrėti", - sakė jis. Mokiniai buvo nuvesti į tualetą.

Viesului praūžus, Tiffany Thronesberry (Tifani Tronesberi) sulaukė supanikavusios motinos Barbaros Jarrell (Barbaros Džarel) skambučio.

"Man ji paskambino ir klykė: "Padėk, padėk! Negaliu kvėpuoti. Ant manęs užvirto mano namas!", - pasakojo T.Thronesberry. Ji nuskubėjo į motinos namus, kur gelbėtojai ją jau buvo ištraukę. Motina patyrė įpjovimų ir sumušimų.

Pavojų pirmadienį vakare kėlė ir nutrauktos elektros tiekimo linijos bei atviri dujų vamzdžiai, sakė policijos kapitonas Dexteris Nelsonas (Deksteris Nelsonas). Televizijos reportažuose buvo matyti mažiausiai vienas griuvėsiuose kilęs gaisras.

Viesulas tą priemiestį buvo nusiaubęs ir 1999 metais. Tada vėjų greitis buvo didžiausias, kada nors užregistruotas Žemės paviršiuje, - 486 km per valandą.

"Oklahomos miestas viesulų patyrė daugiau nei bet kuris kitas JungtiniųValstijų miestas", - sakoma miesto valdžios interneto svetainėje.

Prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) paskambino M.Fallin ir išreiškė savo susirūpinimą.

"Kantri" muzikos žvaigždė Toby Keithas (Tobis Kitas), kuris užaugo Oklahomoje, sakė, kad ji išliks.

"Gimtajam miestui buvo smogta be galo daug kartų. Pakilk ir šįkart, Mure Oklahoma", - pirmadienį vakare "Twitter" parašė jis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS