Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

JAV žurnalistas teigia gavęs daugybę dokumentų iš paslapčių viešintojo Snowdeno

07/08/2013

Taip pat skaitykite

Pirmoji indų kilmės "Mis Amerika" sveikina konkurso įvairovę Kanadietis, ieškojęs marihuanos per "Twitter", sulaukė sarkastiško policijos atsako JAV giria šaltakraujišką didvyrę, padėjusią išvengti šaudynių mokykloje Čilėje pradėti ekshumuoti Nobelio premijos laureato poeto Nerudos palaikai

JAV žurnalistas teigia gavęs daugybę dokumentų iš paslapčių viešintojo Snowdeno

Brazilija, rugpjūčio 7 d. (AFP-BNS). Brazilijoje dirbantis amerikietis žurnalistas Glennas Greenwaldas (Glenas Grinvaldas) antradienį pareiškė gavęs daugiau nei 15 tūkst. slaptų JAV vyriausybės dokumentų iš žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno (Edvardo Snoudeno).

G.Greenwaldas, kuris atskleidė detales apie Vašingtono vykdomą didžiulio masto elektroninio sekimo programą Didžiosios Britanijos dienraščiui "The Guardian", nepateikė jokių detalių apie tų failų turinį, duodamas parodymus Brazilijos Senato užsienio ryšių komitetui.

"Tikslaus skaičiaus neturiu, tačiau jis man davė 15-20 tūkst. dokumentų. Labai, labai išbaigtų ir labai ilgų", - nurodė G.Greenwaldas, atsakydamas į įstatymų leidėjų klausimas.

"Straipsniai, kuriuos paskelbėme, tėra maža dalis. Be abejo, bus daugiau paviešinimų apie JAV vyriausybės ir sąjungininkų vyriausybių vykdomą šnipinėjimą ... - kaip jos yra įsibrovusios į Brazilijos ir Lotynų Amerikos ryšių sistemas", - pažymėjo jis.

Žurnalistas pridūrė negalintis pateikti daugiau detalių apie tuos dokumentus, nes Jungtinės Valstijos yra pradėjusios tyrimą dėl E.Snowdeno veiksmų.

Vašingtono pateiktas "pretekstas šnipinėjimui yra vienintelis: terorizmas ir būtinybė apsaugoti (Amerikos) žmones. Tačiau tikrovė tokia, jog yra daug dokumentų, niekaip nesusijusių su terorizmu arba nacionaliniu saugumo, tačiau susijusių su konkurencija su kitomis šalimis - verslo, pramonės ir ekonomikos srityse", - sakė G.Greenwaldas.

Kalbėdamas apie slaptą sekimo sistemą "XKeyscore", kurią, kaip manoma, JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) naudoja šnipinėti asmenų veiklai internete, amerikietis reporteris aiškino, kad Vašingtonas renka ne vien metaduomenis, "bet ir elektroninių laiškų turinį, taip pat kas yra aptarinėjama per pokalbius telefonu. Tai galinga programa, kuri baugina."

Praeitą mėnesį duodamas interviu naujienų agentūrai AFP, G.Greenwaldas aiškino, kad E.Snowdenas asmeniškai perdavė jam tuos dokumentus Honkonge, kur buvęs NSA kontraktininkas buvo laikinai apsistojęs, kai pabėgo iš Jungtinių Valstijų.

Brazilijos laikraštis "O Globo" paskelbė straipsnių, kuriuose keliama prielaida, jog Vašingtonas yra įkūręs šioje šalyje šnipinėjimo centrą, renkantį užsienio palydovų siunčiamą informaciją, kuris yra vienas iš 16 tokių objektų visame pasaulyje.

E.Snowdenas šiuo metu slapstosi nuo JAV teisėsaugos ir yra apsistojęs nežinomoje vietoje Rusijoje, kai Maskva rugpjūčio 1-ąją suteikė jam prieglobstį vieneriems metams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

JAV žurnalistas Snowden Brazilija Paslaptys