Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Kenijoje suimtas su išpuolio prekybos centre siejamas Britanijos pilietis

25/09/2013

Taip pat skaitykite

Irake sprogdinimų virtinės aukų padaugėjo iki 34 Kompiuterių įsilaužėliai atakavo Izraelį, bet žala "minimali" Londone vyksta filmo apie princesę Dianą premjera Į Britaniją atslenka galinga audra

Londonas, rugsėjo 25 d. (AFP-BNS). Nairobyje buvo suimtas vienas Didžiosios Britanijos pilietis, siejamas su ginkluotų islamistų kruvina ataka viename Kenijos sostinės prekybos centre, trečiadienį pranešė Jungtinės Karalystės URM atstovė.

"Galime patvirtinti Britanijos piliečio sulaikymą Nairobyje ir mėginame susiekti, kad suteiktume įprastą konsulinę pagalbą", - atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, nenurodžiusi, ar tas įtariamasis yra vyras, ar moteris.

Britanijos laikraščiai buvo iškėlę prielaidą, kad vieno iš 2005 metais Londono susisiekimo sistemoje įvykdytų sprogdinimų dalyvio našlė Samantha Lewthwaite (Samanta Liutveit) buvo tarp užpuolikų, užėmusių prekybos centrą "Westgate" Kenijos sostinėje.

Kenijos užsienio reikalų ministrė Amina Mohamed pirmadienį sakė JAV televizijai, kad tarp užpuolikų buvo viena britė, prieštaraudama ankstesniems Kenijos pareigūnų pranešimams, kad visi tie teroristai yra vyrai.

Į islamą atsivertusi 29 metų S.Lewthwaite, žiniasklaidos praminta "Baltąja našle", pastaruosius porą metų slapstėsi Rytų Afrikoje. Ji yra ieškoma Kenijos policijos dėl įtariamo dalyvavimo kitame teroristiniame sąmoksle.

Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta (Uhurus Kenjata) antradienio vakarą paskelbė, kad 80 valandų trukęs kraujo liejimas Nairobyje baigėsi. Pasak jo, per šį išpuolį žuvo 61 civilis ir šeši saugumo pajėgų nariai.

Prezidentas pridūrė, kad buvo nukauti penki užpuolikai ir suimti 11 įtariamųjų.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

www.bns.lt