Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Ukrainos opozicijos lyderis Klyčko ragina Vakarus skelbti sankcijas prezidentui Janukovyčiui

30/11/2013

Taip pat skaitykite

Bostono oro erdvė uždaryta dėl įtariamo maratono sprogdintojo gaudynių Nobelio literatūros premiją laimėjo kanadiečių rašytoja Alice Munro Prokuroras Darbo partijai siūlo skirti baudą Dėl Interpolo ir JAV perspėjimų uždaromos ambasados

Kijevas, lapkričio 30 d. ("Interfax"-BNS). Ukrainos opozicinės partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko paragino Europos Sąjungos (ES), JAV ir kitų demokratinių šalių lyderius apsvarstyti galimybę paskelbti asmenines sankcijas prezidentui Viktorui Janukovyčiui ir kitiems jo režimo pareigūnams, sakoma partijos pranešime.

"Nepasirašęs asociacijos sutarties su ES, Janukovyčius nusprendė galintis laisvai vykdyti bet kokius ekscesus ir nusikaltimus prieš savo žmones. Jeigu tai nebus sustabdyta šiandien, Ukraina virs laukine policine valstybe ir nestabilumo židiniu Europos centre", - sakoma pranešime, kuriame cituojamas V.Klyčko pasisakymas.

Ukrainos ir ES asociacijos sutarties pasirašymas turėjo tapti pagrindiniu įvykiu per lapkričio 28-29 dienomis Vilniuje vykusį ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą. Tačiau Ukrainos vyriausybė savaite anksčiau paskelbė stabdanti pasiruošimus to dokumento pasirašymui, argumentuodama, jog eurointegracijos pastangos taps per didele našta nacionalinei ekonomikai.

Asociacijos sutartis per viršūnių susitikimą Vilniuje nebuvo pasirašyta, todėl Ukrainoje opozicija rengia didelius masinius protestus, kurie vyko jau kelias pastarąsias dienas. Šeštadienį paryčiais milicijos specialiosios pajėgos išvaikė vadinamąjį Euromaidaną - opozicijos protestuotojų mitingą - Kijevo centrinėje Nepriklausomybės aikštėje.

Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus kanceliacijos vadovas Serhijus Liovočkinas atsistatydino, pranešė vienas apie padėtį informuotas šaltinis.

Rusijos naujienų agentūra "Interfax", su kuria susisiekė minėtas šaltinis, nurodė kol kas negalinti patvirtinti šios informacijos.

"Interfax" pašnekovas kėlė prielaidą, kad S.Liovočkino sprendimas gali būti susijęs su jo nepritarimu milicijos jėgos naudojimui, vaikant Ukrainos integracijos su Europa šalininkus per opozicijos mitingą centrinėje Kijevo aikštėje.

BNS informacija

Nuotrauka:http://en.wikipedia.org