Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Teisingumo ministerija siūlo įstatymu pripažinti neregistruotą partnerystę

14/10/2013

Taip pat skaitykite

JAV į mokyklą įsiveržęs ginkluotas jaunuolis pasidavė policijai Bangladeše sugriuvus pastatui žuvo mažiausiai 25 žmonės Nelaimės Bangladeše aukų skaičius pasiekė 273 „Žvaigždžių duetuose“ – in Memoriam Irenai Matijošaitienei

Vilnius, spalio 14 d. (BNS). Teisingumo ministerija parengė dar vieną projektą, kuriuo siūlo įteisinti partnerystės santykius tarp nesusituokusių vyro ir moters.

Ministerija siūlo Civiliniame kodekse apibrėžti partnerystę kaip faktinį gyvenimą kartu sukuriant šeiminius santykius. Pagal projektą, partnerystės įregistravimo nebūtų reikalaujama.

"Siūloma įtvirtinti vyro ir moters asmeninių santykių modelį, kurio pagrindas yra ne registruota civilinė sutartis, o faktinis vyro ir moters gyvenimas kartu sukuriant šeiminius santykius - partnerystė pagal įstatymą", - rašoma įstatymų projektų lydraštyje.

Partnerystės būtų leidžiama tik tarp skirtingos lyties asmenų - homoseksualų partnerystė ir toliau nebūtų pripažįstama įstatymu.

Partnerystė kaip bendras gyvenimas kartu neįregistravus santuokos buvo numatyta 2001 metais įsigaliojusiame Civiliniame kodekse, tačiau realiai institutas neveikia, nes nebuvo parengtas specialus įstatymas.

Pastarąjį dešimtmetį buvo parengti keli skirtingi projektai, bet nė vienam iš jų Seimas nepritarė. Naujausią projektą Teisingumo ministerija buvo parengusi 2011 metų lapkritį, bet jis net nebuvo pateiktas svarstyti Vyriausybei.

Derinti praėjusį penktadienį pateiktame projekte partneriams suteikiama galimybė išviešinti savo partnerystę - jie gali užregistruoti notarine tvarka patvirtintą bendrą pareiškimą dėl partnerystės.

Ministerija teigia, kad tokiu modeliu siekiama apsaugoti silpnesnįjį partnerį, sureguliuojant partnerių teises ir pareigas taip, kad dėl partnerio, kuris vengia paviešinti tarpusavio santykius, nenukentėtų kitos šalies interesai.

Partnerystės pagal įstatymą modeliu taip pat siekiama apsaugoti partnerių bendrų vaikų interesus, užtikrinant jų teisę į visavertį auklėjimą, aprūpinimą ir būstą, rašoma ministerijos aiškinamajame rašte.

Pagal pataisas, partnerystės laikotarpiu partnerių ar vieno jų įgyjamam turtui taikoma bendrosios dalinės nuosavybės prezumpcija, kurią ginčo atveju galima paneigti.

Be to, pagal projektą, partneriai turėtų pareigą vienas kitą remti materialiai ir paveldėtų tutą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS