Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAzija

Kinijos Sindziango regione kilusių riaušių aukų padaugėjo iki 35

28/06/2013

Taip pat skaitykite

JAV prezidento Obamos vizitas Jordanijoje Rusijoje suimtas chirurgas, pasisavinęs paciento skrandyje rastą maišelį su heroinu Kinija pirks Rusijos naikintuvus ir povandeninius laivus Indijos opozicijos vanagas Modi išrinktas į svarbų postą

Turpanas, Kinija, birželio 28 d. (AFP-BNS). Neramiame Kinijos vakariniame Sindziango regione kilusių riaušių aukų padaugėjo nuo 27 iki 35, penktadienį pranešė valstybinė žiniasklaida, o pareigūnai nustatė griežtesnes saugumo priemones, artėjant ankstesnės susirėmimų bangos, per kurią žuvo šimtai žmonių, ketvirtosioms metinėms.

Trečiadienį vykę susirėmimai tame dykumų regione, kuriame gyvena 10 mln. žmonių, daugiausiai tiurkiškai kalbančių musulmonų uigūrų, buvo didžiausias smurto protrūkis išteklių turtingame Sindziange nuo kruvinų riaušių 2009 metų liepos 5 dieną.

Kai kurie uigūrų bendruomenės nariai teigia, kad neramumus kursto ekonominė nelygybė ir religijos persekiojimas, tačiau Kinija tokius kaltinimus neigia, pažymėdama, jog daug investuoja į šį regioną, ir kaltindama "teroristus".

Valstybinė naujienų "Xinhua" nurodė, kad Turpano miesto Lukčuno rajone kilusios riaušės buvo "teroristinis" incidentas, per kurį peiliais ginkluotų užpuolikų gaujos atakavo policijos nuovadas ir padeginėjo automobilius, tuo tarpu pareigūnai atsakė šūviais.

Per susirėmimus žuvo iš viso 35 žmonės, tarp jų 11 riaušininkų, sakoma pranešime. Dar 21 policininkas ir civilis buvo sužeisti, o keturi riaušininkai buvo suimti.

Tačiau Jungtinėse Valstijose įsikūręs Laisvosios Azijos radijas, remdamasis pareigūnų ir vietos gyventojų pateikta informacija, nurodė, kad žuvusiųjų buvo 46, įskaitant 11 riaušininkų.

Tremtyje veikiantis Pasaulio uigūrų kongresas savo pranešime nurodė, kad šis incidentas yra "nevykusios Kinijos politikos uigūrų atžvilgiu įrodymas".

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS