Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaAmerika

Kolumbijoje sudužus kokamedžių plantaciją naikinusiam lėktuvui žuvo amerikietis pilotas

28/09/2013

Taip pat skaitykite

Argentinoje per traukinių avariją žuvo trys ir buvo sužeisti dar 155 žmonės JAV giria šaltakraujišką didvyrę, padėjusią išvengti šaudynių mokykloje Brazijoje mirė automobilio parblokštas protestuotojas Nuaidėję šūviai Motinos dienos parado metu

Bogota, rugsėjo 28 d. ("Reuters"-BNS). Vienas amerikietis pilotas žuvo, o jo porininkas buvo sunkiai sužeistas penktadienį, kai jų lėktuvas sudužo pietų Kolumbijoje per kokamedžių plantacijų naikinimo reidą pranešė policija.

Reidai, kai kokamedžių plantacijos naikinamos purškiant jas chemikalais iš lėktuvų, Kolumbijoje suintensyvėjo nuo 2000 metų, padedant Jungtinėms Valstijoms. Vašingtonas taip pat skyrė Bogotai milijardus dolerių, padėdamas kovoti su marksistais partizanais, kurių veikla iš dalies finansuojama lėšomis, gautomis iš prekybos kokainu.

"Mūsų turima preliminari informacija rodo, kad įvyko mechaninis gedimas. Žuvo amerikietis, pilotavęs tą lėktuvą, dar vienas skridęs su juo buvo sužeistas", - sakė naujienų agentūrai "Reuters" vienas policijos pareigūnas, prašęs neminėti jo vardo.

Pasak jo, šie JAV piliečiai buvo kontraktininkai, dirbę bendrovėse, kurias Kolumbijos vyriausybė yra nusamdžiusi purkšti kokamedžių plantacijas. Dauguma tų bendrovių yra įsikūrusios Jungtinėse Valstijose, tačiau kol kas nežinoma, kurioje iš jų dirbo minėti pilotai.

Jų lėktuvas sudužo Kaketos provincijoje netoli Montanjitos miestelio, kuriame aktyviai veikia sukilėlių Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC).

Ši grupuotė jau penkis dešimtmečius kaunasi su vyriausybe - konfliktas prasidėjo kaip žemės reformos siekusių valstiečių judėjimas. Per tas kovas žuvo jau daugiau nei 200 tūkst. žmonių.

Kaketa yra vienas pagrindinių kokaino gamybos regionų Kolumbijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS