Muzikantai

PradžiaŠventės

Konservatorė rugsėjo 8-ąją siūlo minėti kaip Tautos dieną

10/09/2013

Taip pat skaitykite

Paramos renginys "SavaSavam" Taste of Lithuania Lietuvos karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje bus vertinamas Jungtinėje Karalystėje Vasaros sezonas Londone su ryškiausiomis Lietuvos žvaigždėmis atidarytas!

Vilnius, rugsėjo 10 d. (BNS). Opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Vincė Vaidevutė Margevičienė siūlo rugsėjo 8-ąją paskelbti Tautos diena.

Ji Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Atmintinų dienų įstatymo papildymo projektą, kuriuo siūlo, kad rugsėjo 8-oji būtų minima ne tik kaip Šilinė (Švč. Mergelės Marijos gimimo diena), Vytauto Didžiojo karūnavimo ir Padėkos už Lietuvos nepriklausomybės ir laisvės apgynimą diena, bet ir Tautos diena.

"Projektas parengtas atsižvelgiant į istorinius šaltinius, kuriuose minima, kad Tautos diena buvo viena iš didžiausių švenčių Pirmosios Lietuvos Respublikos laikais. Pirmą kartą ši diena buvo paminėta prezidento Antano Smetonos siūlymu1930 metų rugsėjo 8 dieną - jubiliejiniais Vytauto Didžiojo metais, minint jo karūnavimo ir 500-ąsias mirties metines", - teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Pasak Seimo narės, grąžinus šią datą į minimų datų sąrašą, būtų atgaivinta tradicija švęsti Tautos dieną, kurios tikslas, "kaip ir prezidento A.Smetonos laikais, tapti visų lietuvių būrimo vienybėn diena".

Šiuo metu Atmintinų dienų sąraše yra 56 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Lietuva