Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaŠventės

Lietuvos karių pasirengimas budėti ES kovinėje grupėje bus vertinamas Jungtinėje Karalystėje

14/05/2013

Taip pat skaitykite

Canalway Cavalcade festivalis Mažojoje Venecijoje Antradienio vakarą Trakai vėl taps pasaulio akademinio irklavimo sostine 2016 metų Pasaulio dienos vyks Krokuvoje, paskelbė popiežius „Tautiška giesmė“ aplink pasaulį

Apie 120 Lietuvos karių, priskirtų Europos Sąjungos kovinei grupei, kartu su kariais iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Švedijos ir Nyderlandų, dalyvauja pratybose Jungtinėje Karalystėje, kurių metu vertinamas šios Jungtinės Karalystės vadovaujamos daugianacionalinės ES kovinės grupės pasirengimas budėti nuo liepos 1 d. antrąjį šių metų pusmetį.

Gegužės 2–18d. vyksiančiose pratybose, kuriose dalyvauja daugiau kaip 1 tūkst. karių, bus vertinamas ES kovinės grupės štabo pasirengimas planuoti ir valdyti įvairias atsako į krizes operacijas, į kurias gali būti siunčiamas budintys junginys.

Gegužės 16 d. Salisbury Plain karinio poligono Westdown Camp kairinėje bazėje vyks pratybų Svečių ir žiniasklaidos diena, kurios metu svečiai galės supažindinti su kovinės grupės funkcija, jungtiniu kovinės grupės pajėgų štabu, stebės darnią ir patikimą tarptautinių manevrinių ES kovinės grupės pajėgų karinę galią, bendraus su kariais. 

Į renginį atvyks krašto apsaugos viceministras Marijus Velička, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis ir Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono vadas majoras Žilvinas Gaubys. Stebėti pratybų stebėti atvyks šioje ES kovinėje grupėje dalyvaujančių šalių gynybos ministerijų atstovai ir aukšti kariuomenių pareigūnai, žiniasklaidos atstovai.

Renginio programa

Iki 10.30        Atvykimas į Vestdauno karinę bazę (Westdown Camp)

10.30-10.45  Kavos pertraukėlė

10.45-11.15  Jungtinio ES kovinės grupės pajėgų štabo pristatymas

11.15-11.30  Vykimas į Copehill Down karinį miestelį (kariniu transportu)

11.30-12.00  Parodomoji programa

12.00-12.30  Ginkluotės ir technikos paroda

12.30-13.30  Pietūs lauko sąlygomis

13.30-13.45  Grįžimas į Vestdauno karinę bazę (kariniu transportu)

13.45-14.00  Atsisveikinimas ir išvykimas iš karinės bazės

Budėjimo metu Lietuvos kariai aukštos parengties tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose Lietuvoje, o jei grupė būtų aktyvuota, į nustatytą užduoties rajoną bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

Ši ES kovinė grupė budės tuo pačiu metu, kai Lietuva pirmininkaus ES Tarybai. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo uždavinių ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos srityje yra stiprinti ES atsako į krizes pajėgumus – ES kovines grupes.