Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDomino

Margaret Thatcher: "Geležinė ledi", kuri pakeitė Britaniją

09/04/2013

Taip pat skaitykite

Luvras po darbuotojų streiko dėl kišenvagių vėl atidarytas JAV policija suėmė nuo 1986 metų dingusį vagiliaujantį "atsiskyrėlį" Prancūzijos Senatas patvirtino svarbų gėjų santuokų įstatymo straipsnį „Ratos“ ir „Bonnier“ įkūrė didžiausią Šiaurės šalyse kino kompaniją

Londonas, balandžio 8 d. (AFP-BNS). Margaret Thatcher (Margaret Tečer), pirmoji britų ministrė pirmininkė moteris, kuri mirė pirmadienį, būdama 87 metų, bus prisimenama kaip "Geležinė ledi", kuri padėjo užbaigti Šaltąjį karą ir kurios ekonominės reformos suskaldė šalį.

Už išpūstos šukuosenos, skiriamuoju ženklu tapusios rankinės ir mokytojos balso buvo nepalenkiama konservatorė, kuri aštriu liežuviu ir dar aštresniu politiko protu nuolatos pastatydavo į vietą kolegas vyrus ir oponentus.

Dešinieji ją vadina žmogumi, kuris, kuris ištraukė Didžiąją Britaniją iš ekonominės depresijos, bet kairieji ją kaltina sugriovus tradicinę pramonę ir sako, kad jos reformos padėjo išardyti visuomenės struktūrą.

Pasaulinėje arenoje ji palaikė artimus "ypatingus santykius" su JAV prezidentu Ronaldu Reaganu (Ronaldu Reiganu), o jų draugystė padėjo padaryti galą sovietų komunizmui. Ji taip pat kategoriškai priešinosi artimesniems ryšiams su Europa.

Tačiau paskutiniais savo gyvenimo metais M.Thatcher, kuri 20-ajame amžiuje ilgiausiai be pertraukų - nuo 1979-ųjų iki 1990-ųjų - šeimininkavo 10-ajame Dauningstrito name, viešumoje nesireiškė.

Po virtinės nedidelių insultų gydytojai 2002-aisiais jai patarė dėl atsiradusios silpnaprotystės viešai nebekalbėti. Nuo to laiko jis vis rečiau rodydavosi viešai.

Jos duktė Carol (Kerol) pasakojo, kad buvusiai ministrei pirmininkei vis tekdavo priminti, kad jos vyras Denisas mirė 2003 metais.

Meryl Streep (Meril Strip) 2011 metų gruodį išleistame Holivudo filme "Geležinė ledi" (The Iron Lady) pavaizdavo ir jos iškilimą į valdžią, ir vis silpnėjančios sveikatos periodą.

M.Thatcher gimė kaip Margaret Hilda Roberts, 1925 metų spalio 13 dieną Grantame Rytų Anglijoje, ir buvo bakalėjininko duktė.

Po mokyklos ir Oksfordo universiteto, kur baigė chemijos studijas, ji 1951 metais ištekėjo už verslininko Deniso, o po dvejų metų pagimdė dvynius Carol ir Marką.

Į Bendruomenių Rūmus ji pirmą kartą buvo išrinkta 1959 metais, 1975-aisiais opozicijoje buvusių konservatorių lyderio poste pakeitė buvusį ministrą pirmininką Edwardą Heathą (Edvardą Hitą), o dar po ketverių metų tapo ministre pirmininke.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS