Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDomino

Švedų parduotuvių tinklui skirta bauda už reikalavimą darbuotojai deklaruoti liemenėlės dydį

11/04/2013

Taip pat skaitykite

Prancūzijos Senatas patvirtino svarbų gėjų santuokų įstatymo straipsnį JAV policija suėmė nuo 1986 metų dingusį vagiliaujantį "atsiskyrėlį" Horoskopas Jūsų keturkojui draugui Psy "Gentleman" "YouTube" pažiūrėtas jau 200 mln. kartų

Stokholmas, balandžio 11 d. (AFP-BNS). Švedijos darbo santykių tribunolas trečiadienį pripažino vieną apatinių drabužių parduotuvių tinklą kaltu dėl lyties diskriminacijos - dėl reikalavimo vienai darbuotojai deklaruoti savo liemenėlės dydį ant kortelės su vardu.

Nepaisant jos prieštaravimų, ta jauna moteris, dirbama didžiausioje "Change" parduotuvėje Sundsvalio mieste Švedijos šiaurės rytuose, turėjo nešioti kortelę su savo vardu, krūtinės apimtimi ir liemenėlės kaušelio dydžiu.

Švedijos darbo santykių tribunolas nurodė, kad tas reikalavimas buvo diskriminacinis ir kad buvo pažeistas moters orumas.

Nutartyje sakoma, jog kompanija tomis kortelėmis norėjo pademonstruoti, kad turi daug įvairių produktų ir kad liemenėlių dydžio klausimas būtų "mažiau dramatiškas" klientams.

"Tai geras sprendimas ... Tai taip pat svarbi pergalė visų darbuotojų principingumui", - švedų naujienų agentūrai TT sakė Prekybos darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Jaana Paalsson (Jana Palson).

Kompanijai "Change" buvo nurodyta sumokėti 50 tūkst. kronų (6 tūkst. eurų) kompensaciją ir apmokėti ieškovės teisines išlaidas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

BNS