Buhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaPasaulis

Naujasis Nobelio fizikos premijos laureatas Higgsas teigia esantis "priblokštas"

09/10/2013

Taip pat skaitykite

Libane pagrobti du pilotai iš Turkijos Visi keturi grupinio išžaginimo Delyje bylos įtariamieji pripažinti kaltais dėl išžaginimo Izraelyje išrinkti nauji vyriausieji rabinai Iranas stato naują branduolinį kompleksą, teigia tremtyje gyvenantys disidentai

Edinburgas, Didžioji Britanija, spalio 8 d. (AFP-BNS). Didžiosios Britanijos mokslininkas Peteris Higgsas (Piteris Higsas) pareiškė pasijutęs "priblokštas", kai antradienį buvo paskelbta, kad jam ir Belgijos fizikui Francois Englert'ui (Fransua Englerui) skiriama šių metų Nobelio fizikos premija už teorinį "dieviškosios dalelės" atradimą.

"Esu priblokštas, gavęs šį apdovanojimą, ir dėkoju Švedijos karališkajai akademijai", - 84 metų P.Higgsas rašo pranešime, paskelbtame Edinburgo universiteto, kuriame jis dirba.

"Taip pat norėčiau padėkoti visiems, kad prisidėjo prie šios naujos dalelės atradimo, ir padėkoti savo šeimai, draugams bei bendradarbiams už jų palaikymą, - pridūrė jis. - Tikiuosi, kad šis fundamentaliojo mokslo pripažinimas padės padidinti iš pažiūros praktinio pritaikymo neturinčių tyrimų vertės suvokimą."

Savo ruožtu 80 metų F.Englertas žinią apie apdovanojimą pakomentavo AFP tik keliais žodžiais: "Esu labai laimingas, kad gavau šį prizą."

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS