Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaDienos naujienos

Naujojoje Zelandijoje įvyko 6,8 balo žemės drebėjimas

16/08/2013

Taip pat skaitykite

Lietuva turi ieškoti specifinių verslo nišų Indijoje V.Romanovo molžemio gamykla Bosnijoje įtariama mokesčių vengimu Lietuvos ambasadorė Londone susitikime su Elžbieta II dėkojo už sovietų aneksijos nepripažinimą Kolumbijoje sudužus kokamedžių plantaciją naikinusiam lėktuvui žuvo amerikietis pilotas

Velingtonas, rugpjūčio 16 d. (AFP-BNS). Galingas žemės drebėjimas penktadienį supurtė didžiuosius Naujosios Zelandijos miestus, o išsigandę biurų darbuotojai puolė slėptis po stalais, tačiau pranešimų apie reikšmingą žalą kol kas negauta.

6,8 balo žemės drebėjimas įvyko 14 val. 31 min. vietos (5 val. 31 min. Lietuvos) laiku Kuko sąsiauryje, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS). Požeminiai smūgiai buvo jaučiami nuo Kraistčerčo Pietų saloje iki Oklando Šiaurės saloje.

Kaip nurodo USGS, drebėjimo epicentras buvo už penkių kilometrų į rytus nuo Sedono, o jo židinys buvo 10,6 kilometro gylyje - netoli praeitą mėnesį užfiksuotų virtinės požeminių smūgių židinių.

Cunamio pavojus nebuvo paskelbtas.

Smarkus žemės drebėjimas buvo jaučiamas sostinėje Velingtone, kur biurų darbuotojai puolė slėptis. Vėliau įvyko keli pakartotiniai smūgiai.

"Jis neabejotinai turėjo potencialo padaryti žalos", - vienas instituto "Geoscience Australia" seismologas sakė naujienų agentūrai AFP, pažymėdamas, kad liepos 21-ąją tą patį regioną supurtęs 6,5 balo smūgis padarė žalos.

Po liepą įvykusio žemės drebėjimo buvo užfiksuoti šimtai pakartotinių smūgių, o gyventojai baiminosi, kad gali pasikartoti niokojantis drebėjimas, panašus į smogusį Kraistčerčui 2011-ųjų vasarį, kai žuvo 185 žmonės.

Naujoji Zelandija yra ties Australijos ir Ramiojo vandenyno tektoninių plokščių sandūra, kuri sudaro dalį "Ugnies žiedo". Kasmet šiame regione užfiksuojama iki 15 tūkst. požeminių smūgių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

žemės drebėjimas Naujojoje Zelandijoje