Parduodamas sklypas Birštone 8 araiBuhalterinė įmonės apskaitaMOKESČIAI BEI ĮVAIRIOS BUHALTERINĖS PASLAUGOS

PradžiaEuropa

Norvegijos premjero vairuojamame taksi automobilyje kai kuriems keleiviams buvo sumokėta

13/08/2013

Taip pat skaitykite

Britaniją vėl siaubia stichija Taivanas ruošiasi taifūnui "Soulik" Ukraina: Rusijos spaudimas skatina rinktis integraciją į ES Stipriuoju alkoholiu Latvijoje bus galima prekiauti tik atskirose prekybos salėse

Oslas, rugpjūčio 13 d. (AFP-BNS). Norvegijoje didelį atgarsį sukėlė politinės reklamos vaizdo įrašas, kuriame Norvegijos premjeras matomas vairuojantis taksi automobilį, kad išgirstų, kas labiausiai rūpi rinkėjams, tačiau jo partija pirmadienį pripažino, kad kai kuriems jo keleiviams buvo sumokėta.

Likus mėnesiui iki Norvegijos parlamento rinkimų, kuriuos premjero Jenso Stoltenbergo centro kairioji koalicija veikiausiai pralaimės, sekmadienį buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame vyriausybės vadovas matomas vilkintis taksisto uniformą ir užsidėjęs akinius nuo saulės bei vežiojantis keleivius po Oslą.

Šis vaizdo įrašas greitai sulaukė daugelio komentarų socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

J.Stoltenbergas, kurio koalicija valdo nuo 2005 metų, to įrašo pradžioje paaiškino norintis pabūti arčiau rinkėjų ir įsiklausyti, dėl ko jie labiausiai nerimauja.

Tačiau pirmadienį bulvarinis dienraštis "Verdens Gang" (VG) atskleidė, jog penki iš 14 keleivių, kurie buvo filmuojami automobilio salone įrengtomis slaptomis kameromis, iš tiesų buvo specialiai atrinkti.

"Jie yra penki eiliniai žmonės, kurių paklausėme, ar norėtų dalyvauti Darbo partijos vaizdo klipe ir kurie nežinojo nieko daugiau - išskyrus tai, kad juos pasiims taksi, - aiškino partijos atstovė spaudai Pia Gulbrandsen (Pija Gulbrandsen). - Jų spontaniška reakcija buvo tikra, kai jie suprasdavo, jog vairuotojas yra premjeras."

Kiekvienam iš penkių keleivių buvo sumokėta po 500 kronų (221 litą), o šie pinigai buvo "kaip padėka", nurodė Darbo partija.

Be to, nei vienam iš keleivių nereikėjo susimokėti už važiavimą, kadangi J.Stoltenbergas neturi taksisto licencijos.

Tą vaizdo įrašą sukūrusios viešųjų ryšių bendrovės savininkas Kjetilas Try (Kjetilas Triu), kuris yra premjero draugas, sakė VG, kad buvo būtina pakviesti dalyvių šiam projektui, siekiant, kad keleivių būtų reikiamu metu ir kad jie atstovautų rinkėjų įvairovę.

Daugelis tą vaizdo įrašą vertino teigiamai, atkreipdami dėmesį į jo humoristinius aspektus, nors keli komentatoriai pažymėjo, kad jame daugiau buvo susitelkta į keleivių patirtą nuostabą, o ne į problemas, kuriomis esą siekė pasidomėti premjeras.

Neseniai atliktos apklausos rodo, jog J.Stoltenbergas pagal populiarumą smarkiai atsilieka nuo dešiniosios stovyklos prieš rugsėjo 9 dieną vyksiančius rinkimus, o minėto vaizdo įrašo sėkmė veikiausiai nepadės iš esmės pakeisti padėties.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

BNS

Norvegija